Городянам

Назад

Як економити на комунальних платежах

 

Економимо електроенергію

При правильному підході до використання електрики, можна скоротити свої платежі на 10-30%. Для цього пам'ятайте про такі способи економії:

 • Вимикайте світло в приміщеннях, з яких виходите. Це самий банальний рада, але як показує практика, це найпоширеніша помилка, яка впливає на обсяг споживаної електроенергії.
 • Використовуйте енергоефективні лампочки. Незважаючи на те, що їх вартість вище, ніж звичайних, термін їх експлуатації складає близько 3-х років. Крім цього, як стверджують розробники, такі лампи допомагають економити до 80% електроенергії.
 • Правильно використовуйте електроприлади. Для початку рекомендуємо купувати побутові прилади класу «А», а також дотримуватися інструкції з експлуатації. Так, наприклад, якщо ви поставили холодильник біля плити або батареї, будьте готові до того, що витрата електроенергії зросте на 15-20%, тому що холодильника доведеться працювати з більшою інтенсивністю.
 • Замініть стару електропроводку. Це не тільки допоможе заощадити, але і підвищить безпеку квартири або будинку.
 • Не залишайте електроприлади в режимі очікування. Якщо ви не використовуєте комп'ютер, телевізор і т.д. вимкніть їх, інакше техніка буде споживати зайву електроенергію.

   

Правила економії води

Вода є одним з найбільш витратних пунктів в комунальних платіжках. Тому до її використання потрібно ставитися особливо раціонально.

Головне правило економії в даному випадку - це наявність лічильників. Для прикладу, як повідомляє «Інформаційно центр», вартість 1 куба холодної вода поки коштує 3 грн. 18 коп., Гарячої - 16 грн. 24 коп. Якщо врахувати, що сім'я з двох осіб на місяць в середньому витрачає 4 куба холодної води і 2 куба гарячої, то це виходить близько 45 грн. в місяць. Якщо ж у вас немає лічильників, то в середньому платити доведеться 113 грн. Економія - «на обличчя».

Існують також невеликі хитрощі, які допоможуть вам економити воду:

 • Ремонтуйте сантехніку. Якщо у вас тече кран або труба (навіть якщо візуально здається, що витік зовсім невелика), то ви в добу можете втратити від 20 до 200 літрів води. А при виборі змішувача віддайте перевагу змішувача-важелю. Він швидше змішує воду, ніж змішувач з двома кранами, а значить використовує менше води.
 • Також варто встановити бачок унітазу з кнопкою економного зливу. Традиційно зливний бачок пропускає 10-12 літрів води за одне змивання, а економний - 6 літрів. Якщо гроші на заміну витрачати не охота, опустіть в бачок наповнену водою дволітрову баклажку. Так ви заощадите до 20 літрів води в день.
 • Чистячи зуби, вимикайте воду, коли вона вам не потрібна. За одну хвилину з відкритого повністю крана витікає в середньому 15-20 літрів води.
 • Користуйтеся посудомийній машиною. Вона економить воду і використовує тільки холодну. Також можна мити посуд, закривши злив пробкою, набравши воду.
 • Приймайте душ, а не ванну. Для наповнення ванни необхідно 140-160 літрів води, для душа - 30-50. Під час намилювання вимикайте воду, включайте тоді, коли потрібно змити піну.

   

Заощаджуємо тепло

Головне питання в економії тепла - це знову ж установка лічильників.

В ідеальному варіанті лічильник краще ставити на свою квартиру. Тоді ви будете точно знати, за що ви платите. Але на практиці в багатоквартирному будинку це зробити непросто, тому альтернативний варіант - лічильник на під'їзд або на будинок.

Ось ще кілька практичних порад щодо економії на платежах за тепло:

 • Утепліть квартиру і будинок в цілому. Якщо ЖЕК не поспішає утеплювати під'їзд і міняти вікна, тоді зробіть це самі спільно з сусідами, в наслідок ви зможете економити на комунальних платежах.
 • Замініть вікна в квартирі на трикамерні металопластикові. Такі вікна не пропускають холод.
 • Не провітрюйте довго квартиру взимку. Провітрювати приміщення взимку слід одночасно відкривши дві-три секції вікон на 5-10 хвилин.
 • На батареї встановіть регулятор температури. Так, якщо буде жарко, ви зможете зменшити температуру і відповідно заощадите.
 • Встановіть за радіатором тепловідбивний екран. Таким чином, більше тепла буде йти на обігрів кімнати, а не на нагрівання стіни за батареєю.

   

Як економити газ

Зростання цін на газ вимагає зваженого підходу до використання його в побуті. Щоб не оплачувати щомісяця нечувані суми, навчитеся економно його використовувати. Для початку подбайте про лічильниках, оскільки за лічильником завжди вигідніше платити, ніж за середніми показниками.

Також ось кілька рекомендацій щодо того, як можна скоротити витрату газу:

 • Використовуйте потужність пальника на такому рівні, який необхідний для приготування конкретного блюда. Відразу після того, як вода закипіла, зменшіть вогонь в кілька разів. Також не дозволяйте вогню «обтікати» посуд з боків, оскільки найвища температура знаходиться на кінчиках полум'я. Вогонь повинен бути чітко по центру. Так ви заощадите час на приготування і гроші, які доведеться платити за використаний газ.