sitemapvision

Про місто

Назад

Інформація про місто

Маріуполь - одне з найбільших міст Донецької області, яке було засноване у 1778 році. Місто володіє потужним економічним, інтелектуальним потенціалом і міжнародним авторитетом, є культурним центром регіону і віднесене до категорії історичних.


Географічне положення і кліматичні умови. Місто розташоване на південному сході України, на північному узбережжі Азовського моря в гирлі річок Кальміус і Кальчик.

  • Площа міста становить 243,17 км2.
  • Висота над рівнем моря - 68 м.
  • Кількість опадів - 420 мм на рік.

Середня температура:

  • січень - -2.4 ° C,
  • липень - 23,9 ° C.

Прилегла частина Азовського узбережжя являє собою санаторно-курортну зону державного значення.

Населення. Чисельність міста становить понад 475 тис. осіб. Маріуполь - багатонаціональне місто, в якому проживають близько 120 національностей. Найчисленнішими етнічними спільнотами є: українці - 48,7%; росіяни - 44,4%; греки - 4,3%; білоруси - 0,76%; вірмени - 0,24%; євреї - 0,23%; болгари - 0,22%; татари - 0,13%; молдавани - 0,13%; грузини - 0,12%; цигани - 0,12%; азербайджанці - 0,11%; німці та поляки по 0,10%.Чисельність населення, зайнятого в усіх сферах економічної діяльності, складає близько 200 тис. осіб (40% від загальної кількості). Основною галуззю господарського комплексу є промисловість (близько 26% всіх зайнятих), котра в поєднанні з організаціями будівельної індустрії та транспорту створює виробничий каркас міста (в індустрії будівництва зайнято близько 6% працюючого населення міста, в галузі транспорту ‑ 3%).

Економічний потенціал. Найбільшими підприємствами міста є: Маріупольський морський торговельний порт, ММК ім. Ілліча, Азовський судноремонтний завод, Магма, Азовсталь, Азовінтекс, Азовмаш, Метінвест-Промсервіс, Сателлит.

<Ключовою галуззю промисловості міста виступає металургія, питома вага експортної продукції якої у зовнішньоторговельному обороті становить близько 70%. Понад 50 країн світу купують продукцію Маріупольських металургійних комбінатів.

Освіта. У місті працює 67 загальноосвітніх шкіл, 2 гімназії, 3 ліцеї, 3 інтернати, 2 приватні школи, 11 професійно-технічних навчальних за-ведення, 6 технікумів, 3 ВНЗ (два з яких є університетами). Існуюча мережа навчальних закладів дозволяє проводити підготовку і перепідготовку фахівців відповідно до змін кон’юнктури ринку праці.

Також в даний час йде процес розміщення  в місті Донецького юридичного інституту, Донецького медичного університету та Донецького державного університету управління.

Науково-технічний потенціал міста представлений 21 науково-дослідною, проектно-конструкторською та геологорозвідувальною організацією. Наукові дослідження та розробки виконують також вищі навчальні заклади, підрозділи промислових підприємств.                           

Туризм. Маріуполь - культурний центр Приазов’я. Тут зосереджений значний туристичний потенціал: це пам’ятники історії, архітектури та визначні пам’ятки, пов’язані з життям і діяльністю видатних діячів минулого, Обласний академічний драматичний театр, 4 сучасних кінотеатри, 8 виставкових залів і музеїв і т.д.

Крім традиційного відпочинку на морському узбережжі, існує ще ряд привабливих для туристів місць, таких як: «Міський сад», «Приморський парк», «Екстрим-парк»; торгово-розважальний центр Сіті» та ін.

Для зручності туристів в різних районах міста розташовано 13 готелів.

У місті функціонують організації та установи управління міського та обласного значення, фінансово-кредитні, інформаційно-обчислювальні та інші організації.

Розвинена мережа підприємств і установ сфери послуг різного рівня дозволяють здійснювати обслуговування, як жителів, так і гостей міста, області.

У місті існують великі спортивно-видовищні установи: єдиний в Україні за масштабами та оснащеністю критий стадіон, басейни, виставкові зали, центри дозвілля для молоді та дітей.

 Транспорт. Маріуполь є точкою перетину трас міжнародного, національного та регіонального значення, які пов’язують Маріуполь з великими містами України, СНД та країн далекого зарубіжжя. У місті функціонує міжнародний автовокзал і приміська автостанція.

Через Маріуполь проходить залізниця, що пов’язує промислові підприємства регіону з одним з провідних портів України «Маріупольським морським торговельним портом», який здійснює вантажоперевезення в десятки країн світу.                                                                                                                               

Найближчим часом в місті планується відкрити після ремонту міжнародний аеропорт «Маріуполь».

Сьогодні Маріуполь - унікальне місто, індустріальний центр регіону, порт, в якому об'єднаний колорит різних етнічних груп, культурних традицій і освітніх тенденцій. Кожен день приносить нам нові позитивні зміни, що перетворюють Маріуполь в місто європейського рівня, відкритого для всебічного співробітництва. У нас багато планів, проектів та ідей. Відвідайте наше місто і переконайтеся в цьому самі!

 

дата оновлення: 25.09.2019