sitemapvision

Городянам

Назад

Інформація для суб’єктів господарювання

Згідно «Правил благоустрою території міста Маріуполя» (далі - Правила) підприємства, установи та організації, громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності у сфері благоустрою міста зобов'язані:

  • Згідно п. 14.6.2. біля входу в торговельні зали, магазини, салони, інші приміщення з території загального користування, а також біля палаток, ларьків, павільйонів, інших виносних/вуличних об'єктів торгівлі та послуг мати урни встановлюються об'ємом не менш ніж 40 літрів.
  • Згідно п. 14-1.20. на елементи зовнішнього художнього оформлення (вивіски, покажчики, банери, штендери тощо) необхідно мати  паспорти. Встановлені вказані елементи без правовстановлюючих документів вважаються розміщеними самовільно.
  • Згідно п. 14-1.16. Правил вивіска розміщується на фасаді будівлі  поряд  із  вхідними  дверима  в  будівлю,  приміщення,  займане  власником  вивіски, а у разі неможливості розміщення поряд із вхідними дверима - не далі 10 м від входу або над вікнами приміщення, займаного власником вивіски. Вивіска може бути виконана у вигляді одного настінного панно або складатися з окремих елементів (букв, позначень, декоративних елементів). 
  • Згідно п. 14.5.14. на територіях, які належить прибирати, необхідно проводити весь комплекс робіт, спрямований на наведення та постійне підтримання чистоти і порядку, збереження зелених насаджень, а саме:
    • з додержанням встановлених норм та правил здійснення утримання в належному стані фасадів, будівель, огорож та інших споруд, проводити їх своєчасне фарбування, ремонтування, відновлення. Змінювати зовнішній вигляд фасадів будівель, споруд та приміщень, що належать на праві власності або знаходять у користуванні, згідно з паспортом зовнішнього оздоблення, погодженого з головним управлінням містобудування та архітектури Маріупольської  міської ради;
    • постійно утримувати в належному стані фасади будівель і споруд, не допускати фарбування монументів, пам'ятників, скульптурних композицій без погодження з Головним управлінням містобудування та архітектури Маріупольської міської ради, Управлінням культури і туризму Маріупольської міської ради та дозволу відповідного державного органу охорони культурної спадщини (у разі, якщо об'єкт відноситься до історичної забудови). Усувати написи та малюнки на фасаді, пошкодження фасадів протягом 10 календарних днів.
  • Згідно п. 6.4.10. укладати договори зі спеціалізованими підприємствами (офіційними виконавцями послуг) на вивезення твердих побутових відходів, а також на вивезення рідких побутових відходів, за умови відсутності підключення до центральних мереж водовідведення.
  • Згідно п. 6.4.25. укласти з районною адміністрацією Маріупольської міської ради або селищною радою договір на утримання у належному стані об’єкту благоустрою території міста Маріуполя.

У разі порушень вказаних норм Правил благоустрою території міста Маріуполя передбачено відповідальність у вигляді штрафу від 850 до 1700 гривень.

дата оновлення: 21.11.2017