sitemapvision

Городянам

Назад

Енергоефективність

Підтримка енергозбереження в житловому секторі

Впровадження енергоефективних заходів у будинку принесе його мешканцям чимало переваг: зменшення енергоспоживання, заощадження коштів сімейного бюджету на рахунках за комунальні послуги, створення комфортних умов проживання та підвищення вартості квартири чи будинку загалом.

Для вирішення питань щодо стандартного або нестандартного підключення до електромережі, пропонуємо городянам звернутись до Маріупольського центру обслуговування клієнтів АТ «ДТЕК Донецькі електромережі» за адресою: м.Маріуполь, пров. Ковальський 3А.

Процедура стандартного і нестандартного приєднань до електромереж затверджена Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг від 14.03.2018 № 310 «Про затвердження Кодексу систем розподілу.

Сьогодні держава надає населенню та ОСББ на це безповоротну грошову допомогу у рамках вже популярної Урядової програми з енергоефективності. Щотижня її учасниками стають все нові і нові ОСББ у різних регіонах країни.

З жовтня 2014 року для населення та ОСББ діє урядова програма «теплих кредитів». Детальніше – на сайті Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України за посиланням.

Наразі, Державним бюджетом України на 2018 рік (прийнятим ВРУ від 07.12.2017 №2246-19) вже передбачено 400 млн. грн. на реалізацію програми у цьому році.

До державної програми «теплих кредитів» в місті Маріуполі долучилась місцева програма, яка дозволяє отримувати ще більшу компенсацію на впровадження енергоефективних заходів.

З 2017 року для жителів ОСББ та ЖБК міста Маріуполь діє місцева програма «теплих кредитів», якою передбачено компенсація до 50% тіла кредиту від вартості матеріалів на енергоефективні заходи для багатоквартирних будинків. Разом з урядовою програмою відсоток компенсації становить 90% кредиту від вартості матеріалів.

У травні 2019 року були прийняті зміни до Програми «Теплий Дім» в розділі компенсації частини відсоткової ставки за кредитами в співфінансуванні з обласною програмою. Область компенсує 10% відсоткової ставки по кредитах, місто - до 10% відсоткової ставки, до повного її погашення, за винятком обов'язкової сплати 1,5% річних, які платить позичальник.

Ознайомитися з останньою затвердженою редакцією програми можна за посиланням.

Для орієнтовного розуміння щодо впровадження енергоефективних заходів в багатоквартирних будинках при спільній підтримці урядової і місцевої програм, розроблені презентаційні матеріали:

Теплі Кредити Маріуполь

У 2017 році за сприяння проекту USAID був відкритий Ресурсний центр підтримки ОСББ з питань чистої енергії.

Центр безкоштовно надає професійні консультаційні послуги та допомогу по впровадженню енергоефективних заходів (термомодернізації) для підвищення енергозбереження житлових будинків, модернізації теплових пунктів, внутрішньобудинкових систем опалення та гарячого водопостачання; утеплення зовнішніх конструкцій будівлі; встановлення енергозберігаючих вікон та дверей.

За консультаціями з питання участі у вищезазначених програмах по Маріуполю можна звертатися за адресою пр. Миру, 93Б або по тел. 47-53-18.
За консультаціями з технічних питань можна звертатися в Управління з питань екології, енергоменеджменту та охорони праці за адресою вул. Пушкіна, 96 або за тел. 52-80-32.

Інформаційні листи щодо підготовки джерел теплової енергії та теплових господарств до роботи в опалювальний період 2020-2021 років (docx, 30.1 KB)Інформаційний_листок_Щодо_підготовки_теплових_господарств_до_роботи_в_опалювальний_період_2021-2022_років (docx, 18.9 KB)
дата оновлення: 30.07.2021