Городянам

Назад

Енергоефективність

Підтримка енергозбереження в житловому секторі

Впровадження енергоефективних заходів у будинку принесе його мешканцям чимало переваг: зменшення енергоспоживання, заощадження коштів сімейного бюджету на рахунках за комунальні послуги, створення комфортних умов проживання та підвищення вартості квартири чи будинку загалом.

Сьогодні держава надає населенню та ОСББ на це безповоротну грошову допомогу у рамках вже популярної Урядової програми з енергоефективності. Щотижня її учасниками стають все нові і нові ОСББ у різних регіонах країни.

З жовтня 2014 року для населення та ОСББ діє урядова програма «теплих кредитів». Детальніше – на сайті Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України за посиланням.

Наразі, Державним бюджетом України на 2018 рік (прийнятим ВРУ від 07.12.2017 №2246-19) вже передбачено 400 млн. грн. на реалізацію програми у цьому році.

До державної програми «теплих кредитів» в місті Маріуполі долучилась місцева програма, яка дозволяє отримувати ще більшу компенсацію на впровадження енергоефективних заходів.

З 2017 року для мешканців ОСББ та ЖБК міста Маріуполь діє місцева програма «теплих кредитів», якою передбачено компенсування до 50% тіла кредиту від вартості матеріалів на енергоефективні заходи для багатоквартирних будинків. Разом з урядовою програмою процент компенсації складає 90% кредиту від вартості матеріалів. Ознайомитися з останньою затвердженою редакцією програми можна за посиланням.

Для орієнтовного розуміння щодо впровадження енергоефективних заходів в багатоквартирних будинках за умови сумісної підтримки урядової та місцевої програм, розроблені презентаційні матеріали:

Теплі Кредити Маріуполь

В 2017 році за сприяння проекту USAID був відкритий Ресурсний центр підтримки ОСББ з питань чистої енергії.

Центр безкоштовно надає консультаційні послуги та допомогу по впровадженню енергоефективних заходів (термомодернізації) для підвищення енергозбереження житлових будинків: модернізація теплових пунктів, внутрібудинкових систем опалення та гарячого водопостачання; утеплення зовнішніх конструкцій будинку; встановлення енергозберігаючих вікон та дверей.

За консультаціями з питання участі у вищезазначених програмах по місту Маріуполю, можна звертатися за адресою пр. Миру, 93Б або за тел. 47-53-18.

дата оновлення: 14.06.2018