Новини

Назад

Зробити свій будинок затишніше маріупольцям допомагають міні-проекти

14 вересня 2018, 15:52
611
Житлово-комунальне господарство

З 1 жовтня стартує прийом заявок на конкурс міні-проектів, які будуть реалізовані у наступному році. Будинок №3 по вул. Лавицького вже двічі ставав переможцем даного конкурсу і жителі готові ділитися досвідом.

Це чотирьохпід’їзний п'ятиповерховий будинок. Тут у 2016 році виконано міні-проект «Заміна віконних блоків у місцях загального користування» на суму 50 тис. грн. А в поточному році - встановлено металопластикові двері у під'їздах і вікна над вхідною групою. Вартість проекту - 106 тис. грн.

«Нашому будинку більше 50 років. Раніше все доводилося робити своїми силами. А конкурс міні-проектів став нашим помічником у створенні затишного будинку. Ремонт у під'їздах ми зробили своїми силами, але заміну вікон і дверей самостійно ми б не виконали. За останнім проектом мешканці будинку доплатили всього 16 тисяч гривень», - поділилася голова ОСББ Світлана Васечко.

Директор департаменту розвитку житлово-комунальної інфраструктури Ігор Бабек розповів, що конкурс міні-проектів спрямований на підтримку ініціатив жителів міста. Працює він з 2011 року. За цей час вже реалізовано понад 1000 проектів на суму 40 млн грн.

«У цьому році 580 заявок профінансовано на суму 24 мільйони гривень. З 1 жовтня розпочинається прийом нових заявок на конкурс міні-проектів. І у нас є нововведення - проекти приватного сектора тепер можуть бути профінансовані на суму до 200 тисяч гривень. Заявки приймають районні адміністрації міста», - зазначив Ігор Бабек.

Відзначимо, що реалізація проектів здійснюється на умовах співфінансування - місто і жителі. При цьому місто оплачує до 90% вартості, але не більше 100 тис. грн. для громадських організацій, ініціативних груп громадян, органів самоорганізації населення, ОСББ та ЖБК.