A-A+vision

Новини

Назад

З 1 вересня інспектори відновлюють роботу з виявлення неоформлених трудових відносин

13 серпня 2020, 16:20
286
Суспільство, Економіка

З метою забезпечення ефективного контролю за оформленням трудових відносин активізовано інформаційно-роз’яснювальну роботу серед суб’єктів господарювання. Її проводять інспектори праці Маріупольської міської ради та ГУ Держпраці у Донецькій області.

У Маріуполі роз’яснення законодавства про працю шляхом безпосереднього відвідування роботодавців активно триває з початку 2020 року.  Лише протягом червня – серпня 2020 року інспекторами праці у місті Маріуполь проведено 3303 роз’яснювальних заходів, завдяки яким легалізовано 4974 працівників. Під час відвідувань роботодавцям вручали інтерактивні пам’ятки з роз’ясненнями основних норм та порядків з питання правильності укладання трудових договорів.

Проте поряд з роз’яснювальною роботою, якою на сьогодні охоплено майже 70% суб’єктів господарювання Маріуполя, з 1 вересня  заплановано проведення інспекційної кампанії з питання виявлення неоформлених трудових відносин. Боротьба з нелегальною зайнятістю залишається одним з основних направлень роботи інспекторів праці, яка спрямована на захист трудових прав та інтересів працівників.

Профільні підрозділи повідомляють роботодавців про можливість до 1 вересня встигнути переглянути правильність оформлення трудових відносин з найманим працівниками. Необхідно звернутися до Головного управління Держпраці у Донецькій області або до департаменту з питань економіки Маріупольської міської ради за відповідними роз’ясненнями у разі потреби та запобігти ризикам порушення законодавства про працю.