Новини

Назад

Від червоного клена до сакури Ра: на площі Свободи висадять понад 1500 дерев

11 липня 2019, 13:09
562
Суспільство

Сьогодні в Маріуполі пройшло відкрите обговорення проекту по реконструкції площі Свободи. Тема - майбутнє озеленення скверу. Тут планують висадити понад вісім тисяч насаджень, упорядкувати газони і зробити автоматичну систему поливу. Місце відпочинку придбає сучасний і європейський вигляд.

Мета зустрічі - отримати перед стартом робіт зворотний зв'язок від мешканців. Відповісти на їхні запитання, дізнатися побажання та внести у проект конструктивні пропозиції.

Варто зазначити, що реконструкцію площі Свободи обговорювали двічі та в проекті врахували побажання громадськості. Сьогодні окремо винесли питання з її озеленення.

«Планується висадити понад 1500 дерев, велика кількість кущів та квітів. Зелені зони оснастять автоматичною системою поливу. Проектанти запропонували ряд цікавих дерев, які були у Маріуполі висаджені минуло року та отримали хороший відгук у жителів. Серед них - магнолія та тюльпанове дерево», - зазначив начальник управління з питань благоустрою департаменту РЖКІ  Вадим Ісаков.

Він підкреслив, що в сквері будуть максимально збережені дерева, що нині тут ростуть. Ліквідують тільки ті, які засохли і прийшли в аварійний стан. Висаджувати саджанці будуть від 2,2 метра у висоту. На всі насадження дається гарантія.

У ході обговорення фахівець, який розробляв проект з озеленення, Галина Іванова розповіла, що уздовж проспекту Миру пропонують висадити кулясту катальпу. Зелену зону також прикрасять: сосна чорна, магнолія, тюльпанове дерево, сакура Ра. Окремо буде локація з червоними кленами. Порадують різноманіттям барв і квіткові клумби.

До озеленення планують підійти навесні 2020 року, до цього будуть вестися підготовчі роботи. 

З дендропланом проекту можна ознайомитися ТУТ.

Свої пропозиції з озеленення площі можна направити до 19 липня на пошту Маріупольської міської ради - mar.v@dn.gov.ua

Читайте також наші новини у Facebook і Telegram.