Новини

Назад

Вадим Бойченко запросить експертів для незалежної оцінки екологічної ситуації Маріуполя

14 вересня 2018, 15:32
628
Суспільство, Екологія, Засідання виконавчого комітету

Сьогодні на позачерговому засіданні виконавчого комітету з питань екології міський голова Вадим Бойченко запропонував запросити на наступну зустріч з громадськістю незалежних експертів. Вони дадуть об'єктивну і незалежну оцінку екологічної ситуації Маріуполя.

«Для того, щоб ми оперували конкретної статистикою, я пропоную на наступному позачерговому засіданні виконкому, який відбудеться 27 вересня, підготувати офіційну статистику. Я пропоную звернутися до експертів, які сьогодні є в Україні: до міністра екології, державної екологічної інспекції України, регіональної інспекції Донецької області і до охорони здоров'я області, щоб вони дали незалежну оцінку стану екології Маріуполя»,
підкреслив Вадим Бойченко.

В ході зустрічі мер закликав усіх спиратися виключно на факти. Тому під час виконкому були заслухані не тільки генеральні директори металургійних комбінатів, а й лікарі медичних установ, директор департаменту охорони здоров'я Маріупольської міської ради. Вони розповіли, що інформація, яка поширюється в соціальних мережах, не відповідає дійсності. У Маріуполі не спостерігається різкого зростання захворювань в усіх напрямках, в тому числі і бронхолегеневої.

У свою чергу, жителі також могли поставити питання комбінатам і представникам міської влади.

«Ми повинні знаходиться в конструктивному діалозі і розуміти, що комбінати сьогодні - це 40 тисяч робочих місць для металургів і підрядних організацій, а разом з їх сім'ями - понад 100 тисяч населення Маріуполя. Це 700 млн грн бюджетних надходжень до Маріуполя, 4% надходжень ВВП нашої країни, 2 млрд. доларів валютної виручки країни. Але я також закликаю директорів комбінатів, щоб вони чули жителів. Не можна закриватися і не коментувати те, що відбувається.  Від нерозуміння починаються домисли»,
підкреслив Вадим Бойченко.

Тому найближчим часом металургійні комбінати збудують платформу комунікації. На наступної зустрічі мер хоче бачити конкретні та детальні графіки за основними джерелами забруднення заводів, а також хід реалізації по модернізації виробництва.