vision

Новини

Назад

Вадим Бойченко взяв участь у урядовій нараді з питань тарифної політики

21 січня 2021, 09:00
782
Суспільство, Житлово-комунальне господарство

Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко взяв участь у урядовій нараді з питань тарифної політики у сфері централізованого теплопостачання. Захід пройшов під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

Участь у нараді, яка пройшла вчора, 20 січня, взяли члени Асоціації міст України під головуванням Віталія Кличка, Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, т. в. о. Міністра енергетики Юрій Вітренко, заступник Керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко, заступник керівника Офісу Президента Юлія Свириденко, голова НКРЕКП Валерій Тарасюк, голова правління НАК «Нафтогазу» Андрій Коболєв, народні депутати та інші поважні особи. З боку Асоціації міст у нараді взяли участь міські голови Вінниці Сергій Моргунов, Кривого Рогу Константин Павлов, Кропивницького Андрій Райкович, а також  перший заступник міського голови Харкова Олександр Новак.

«У ситуації з тарифами центральна влада повинна прийняти рішення, які допоможуть жителям Маріуполя та інших міст України. Уряд повинен зробити все необхідне, щоб не допустити зростання тарифів. З такою позицією сьогодні виступає Асоціація міст України», - сказав Вадим Бойченко.

Міський голова додав, що у результаті зустрічі з Урядом вдалося домовитися про те, що до кінця опалювального сезону тарифи на гаряче водопостачання та опалення підвищуватись не будуть. Тобто для таких підприємств як «Маріупольтепломережа», як і для населення, ціна на газ залишиться на рівні 6,99 грн за кубічний метр.

Крім того, під час наради Кабмін та Асоціація міст домовилися напрацювати проект спільного Меморандуму, який регламентуватиме наступні домовленості:

  1. Тарифи на тепло та гарячу воду в цьому опалювальному сезоні залишаться незмінними.
  2. Проведення спільної роботи над реструктуризацією заборгованості перед НАК «Нафтогаз», що утворилася через різницю між виручкою ТКЕ та тарифною виручкою (так звана «різниця в тарифах»).
  3. Теплокомуненерго матимуть можливість укладати річні договори з НАК «Нафтогаз» за вигідною ціною.

За підсумками наради Прем’єр-міністр дав доручення Міністру розвитку громад та територій Олексію Чернишову, т. в. о. Міністра енергетики Юрію Вітренку, голові НКРЕКП Валерію Тарасюку, голові правління НАК «Нафтогазу» Андрію Коболєву до 25 січня за участі Асоціації міст України та заінтересованих органів державної влади підготувати та подати Кабінету Міністрів проект Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та гарячої води в Україні.