vision

Новини

Назад

Вадим Бойченко обговорив з USAID подальші плани з розвитку Маріуполя

28 вересня 2020, 17:03
450
Суспільство

Міський голова Вадим Бойченко зустрівся з делегацією на чолі з виконуючим обов'язки глави місії Джозефом Пеннінгтон і директором місії USAID в Україні Джимом Хоуп. Мер розповів про розвиток Маріуполя та Стратегію нових можливостей-2030. Сторони обговорили плани подальшої співпраці.

Делегація USAID в Україні відвідала в Маріуполі ряд об'єктів, які були реалізовані в місті при їх підтримці. Серед них - соціальний офіс «Мультицентр», Центр підтримки малого і середнього бізнесу, Центр стартапів 1991. У ході візиту міжнародні партнери відзначили, що Маріуполь розвивається в правильному напрямку, а місто робить все, щоб дати жителям нові можливості і комфортний сервіс.

Вадим Бойченко розповів, що за п'ять років Маріуполю вдалося стабілізувати економіку міста і вибудувати роботу муніципалітету за принципом - доступність, відкритість та прозорість. За словами мера, успіх Маріуполя полягає в тому, що місту вдалося знайти вірний баланс розподілу бюджету: 60% - на операційні витрати, 40% - на розвиток.

«Такі можливості у Маріуполя були завжди, але не було ефективного інструменту розподілу бюджету. Звідси народилася стратегія розвитку міста до 2021 року. У неї закладено два ключових напрямки - комунальні послуги і муніципальні сервіси. Завдяки бюджету розвитку, в Маріуполі відродився будівельний кластер, дан страт інфраструктурним проектам - реконструюються парки, ремонтуються школи та лікарні. Сьогодні ми стоїмо на порозі нових змін і готові зробити наступний крок - це Стратегія нових можливостей», - зазначив мер.

Динамічний розвиток Маріуполя приніс місту 160 млн євро зовнішніх інвестицій на реалізацію проектів щодо модернізації системи водопостачання, сучасного освітлення, утилізації побутових відходів, закупівлі муніципального транспорту. Крім того, Маріуполь продовжує реалізовувати проекти, які відкривають нові можливості для всіх жителів міста.

«За рік у Маріуполі відбулося дуже багато змін. Те, що не змінилося - тверда прихильність уряду США і агентства USAID продовжувати підтримувати партнерство в планах розвитку Маріуполя. Причина, чому ми хочемо продовжувати партнерство - це ті результати, які вже були досягнуті. Ми співпрацюємо з громадами на всій території України і намагаємося фокусувати нашу допомогу на роботу з кращими громадами. Це одна з причин, чому ми приїхали до Маріуполя», - зазначив Джозеф Пеннінгтон.

На завершення сторони обмінялися подарунками, обговорили плани на майбутнє і висловили надію на подальшу співпрацю.