sitemapvision

Новини

Назад

У Маріуполі з'явилася лабораторія-музей Азовського моря

25 червня 2020, 16:58
502
Суспільство, Освіта

При Приазовському державному технічному університеті відкрили інтерактивну лабораторію «Біоресурси Азовського моря», в якій студенти зможуть вивчати потенціал нашого моря, а маріупольці познайомляться з особливостями морської екосистеми. Проєкт реалізований завдяки виграному гранту на 246,5 тис грн в конкурсі соціальних проєктів «Місто - нашими руками» від Групи Метінвест.

Як повідомляє Департамент зі зв'язків з громадськістю в м. Маріуполь Групи Метінвест, родзинкою восьмого сезону конкурсу «Місто - нашими руками» стала участь у ньому маріупольських вишів з науковими проєктами. При цьому вони претендували на гранти до 250 тисяч гривень. Одним з проєктів-переможців у даній номінації став проеєкт ПДТУ - «Інтерактивна лабораторія «Біоресурси Азовського моря».

«По зазвершенню карантину, тут будуть проводитися заходи, спрямовані на популяризацію можливостей Азовського моря, як джерела отримання паливної та теплової енергії з унікальних його ресурсів, а саме морських водоростей і теплового шару морської води», - поділився автор проєкту, завідувач кафедри охорони праці та довкілля ПДТУ Володимир Монін.

Сучасну лабораторію обладнали в одній з аудиторій університету, де замінили підлогове покриття, вікна та двері. Виконали обробку стін. Закупили меблі й устаткування. Розмістили інформаційні стенди з фотографіями флори і фауни Азовського моря, зроблені вченими ПДТУ при виконанні наукових досліджень, стелажі з гербаріями колекції водоростей. А також встановили стіл з мікроскопом для проведення наочного вивчення рослинних і тваринних організмів підводного світу.