Новини

Назад

У Маріуполі святкують День Франції

07 липня 2019, 19:51
630
Суспільство

У Маріуполі вже другий рік поспіль проходить святкування Дня Франції. На Театральній площі були організовані різноманітні локації та фотозони. Привітали жителів міста зі святом міський голова Вадим Бойченко та Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон.

Спершу мер та Посол завітали до креативного простору «Вежа». Французькій делегації розповіли історію будівлі та провели ознайомчу екскурсію. Після чого Ізабель Дюмон та Вадим Бойченко ознайомилися з картинами маріупольських митців, розміщених уздовж алеї.

На Театральній площі зібралися тисячі маріупольців. Тут грав оркестр, розважали пантоміми, а перед входом до театру організували копію Канського кінофестивалю з червоною доріжкою та фотозоною. Уздовж пішохідних доріжок були розвішані французькі прапори.

На головній сцені камерний оркестр «Ренесанс» зіграв для присутніх та гостей український та французький гімни. Вадим Бойченко подякував Ізабель Дюмон за підтримку у реалізації важливих проектів для Маріуполя.  

Маріуполь обрав європейський шлях розвитку і з нього ніколи не зійде. Не випадково у Театральному сквері з’явилася Європейська площа. Тому що в нашому місті завжди жила європейська душа. Дуже добре, що на цьому важкому шляху є вірні партнери, які завжди поряд. Вони в цей нелегкий час підтримали нас. Наші французькі друзі допомогли нам вирішити одну з наших головних проблем - питання водопостачання. Дякую вам за підтримку,
сказав мер.

У свою чергу, Ізабель Дюмон зізналася у любові до Маріуполя та попросила жителів повторити за нею пару фраз французькою. Площа хором заговорила іноземною мовою.

«Те що ми намагаємось робити це не просто слова, а конкретні справи. Сподіваюся, що, завдяки нашій допомозі, ви вже за кілька років зможете пити воду з під крану. Я вірю, те що ми робимо принесе позитив для вашого міста й інші європейські країни почнуть цікавитись і підтримувати Маріуполь», - сказала Посол.

Після привітань відбувся розіграш путівки до Парижу. Для участі у ньому необхідно було розповісти свою історію кохання. Переможцями стала молода сім’я під символічним номером один.

Ввечері на площі відбудуться виступ відомого українського музиканта Сашка Положинського.