A-A+vision

Новини

Назад

У Маріуполі створено групу для запобігання спалювання опалого листя

22 жовтня 2019, 12:28
274
Суспільство

З початку осіннього сезону в місті регулярно фіксуються факти несанкціонованого спалювання опалого листя. Цього року створено робочу групу щодо запобігання даних порушень. Про її роботу, штрафні санкції та утилізацію цього листя розповіла начальниця відділу контролю за торговельною діяльністю інспекції з благоустрою Тетяна Топалова.

До складу групи увійшли представники інспекції з благоустрою та інспектор по пожежній охороні. Її мета - роз'яснити людям про небезпеку такого горіння. Рейди проходять у всіх районах міста. Особливу увагу приділяють приватному сектору.

«Спалювання листя в межах міста не тільки несприятливо позначається на довкіллі та здоров'я людей, а й несе величезну небезпеку. Найчастіше це неконтрольоване горіння», - зазначила Тетяна Топалова.

Одним з нововведень в цьому році стане гасіння несанкціонованих горінь прямо на території приватних володінь.

«Якщо мешканці відмовляться йти на контакт і гасити загоряння, то крім штрафних санкцій, буде викликаний наряд поліції і пожежні, які моментально погасять несанкціоноване горіння», - підкреслила Тетяна Топалова.

Варто відзначити, що опале листя можна комфортно утилізувати в міських умовах. Наприклад, їх можна компостувати, щоб потім використовувати як добриво. Також викидати в контейнери зі сміттям.

Якщо ви бачите, що хтось спалює листя на своїй ділянці - звертайтеся в поліцію. Нагадаємо, що за спалювання листя передбачено штрафи. Стаття 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення правил благоустрою територій міст та інших населених пунктів передбачає накладення штрафу на громадян у розмірі від 340 до 1360 грн; на суб'єктів підприємницької діяльності - від 850 до 1700 грн.

Читайте також наші новини у Facebook і Telegram.