Новини

Назад

У Маріуполі розповіли про профілактику дитячого кору

15 березня 2019, 13:45
179
Медицина

У Маріуполі з початку року в дитяче інфекційне відділення Міської лікарні №4 було госпіталізовано понад 130 дітей. На сьогоднішній момент в дитячому відділенні з діагнозом кір знаходиться 20 пацієнтів.

«З 131 хворої дитини не щеплені були 75. Відмова батьків від вакцинації дітей - велика проблема. Але робити щеплення від кору необхідно. Перше повинно робитися в рік, друге в шість років. На сьогоднішній день проблем з вакцинами в місті немає. Всі вакцини абсолютно безпечні», - каже дитячий інфекціоніст Міської лікарні №4 Марина Шарунова.

Фахівець відзначає, інкубаційний період кору становить від 8 до 17 днів. Спочатку захворювання складно відрізнити від звичайної застуди: підвищується температура, з'являється нежить, кашель. Може додаватися сльозоточивість та боязнь світла. Висип з'являється найчастіше на п'ятий день з початку температури. Висипання з'являються на голові, за вухами, на шиї. Потім поширюється по всьому тілу.

За словами лікаря, госпіталізація обов'язкова тільки дитині до одного року та при ускладненнях.

«Можуть бути ускладнення: коренева пневмонія або стенозуючий ларинготрахеїт. Також може бути розлад шлунково-кишкового тракту», - зазначає фахівець.

Дитина перестає бути рознощиком інфекції на 5-ий день з моменту останніх висипань. Батькам, якщо вони більше 72-х годин контактували з хворим, слід вводити людський імуноглобулін. ​