A-A+vision

Новини

Назад

У Маріуполі реалізовано 128 проєктів за програмою «Теплий дім»

04 грудня 2019, 17:12
243
Суспільство, Житлово-комунальне господарство

Маріуполь в числі лідерів з реалізації програми «Теплий дім». В цьому році в місті реалізовано 128 проєктів на суму 23 мільйони гривень. Компенсація з міського бюджету склала 9,8 мільйонів.

Програма дозволяє істотно знизити фінансове навантаження на ОСББ і ЖБК при проведенні енергоефективних заходів. За словами начальника управління з питань екології, енергоменеджменту та охорони праці Ваагн Мнацаканяна, проєкт користується популярністю. Муніципалітет і депутатський корпус максимально підтримують маріупольців в реалізації теплих кредитів.

«Ми в п'ятірці перших в країні з реалізації програми. Місто, область і держава компенсують 90% від вартості матеріалів та частину процентної ставки. Це кращі умови по теплим кредитам в Україні», - зазначив він.

Жителям залишається оплатити лише 10% вартості матеріалів, роботу і 1,5% за кредитною ставкою. У наступному році на реалізацію проєкту в державному бюджеті передбачено близько 400 мільйонів гривень. З міського бюджету планують виділити 11 мільйонів. Програма спрямована на реалізацію виключно енергоефективних заходів - заміна віконних блоків, установка індивідуальних теплових пунктів та утеплення фасаду.

Так, будинок за адресою бульвар Морський, 48 вже реалізував три проекти за програмою «Теплий дім». У 2017 році він став першим і єдиним ОСББ взявшим участь в даній програмі Тоді була виконана 100% заміна вікон в під'їздах. У 2018 році ОСББ реалізувало новий проєкт - монтаж індивідуального теплового пункту для автоматичного регулювання подачі тепла з урахуванням температури навколишнього середовища. У цьому році завершено роботи по теплоізоляції частини фасаду будинку. За словами голови ОСББ «Морський-48», споживання теплової енергії значно знизилося і ІТП окупилося мешканцям за один опалювальний сезон.

Ваагн Мнацаканян рекомендує маріупольцям проявляти активність і брати участь в проєкті «Теплий дім». Наступний рік може стати крайнім у реалізації програми. Вона буде замінена на іншу форму роботи муніципалітету з Фондом енергоефективності. У роботі з Фондом відрізняються умови. Даний формат включає проведення енергоаудиту, підготовку проектно-кошторисної документації. Програма більш комплексна і довготривала. Також є вимоги до обов'язкового платежу ОСББ - це близько 30-40% від вартості проєкту.

«Програма теплих кредитів продовжить працювати паралельно з Фондом. Ті, хто уклали кредити в цьому році, отримають компенсацію по тілу кредиту від міста в грудні. Зараз ми ініціюємо заміну головного розпорядника і виносимо питання на грудневу сесію. Сподіваюся на ефективну співпрацю з державними банками партнерами і обладміністрацією, щоб люди не помітили технократичну паузу. І ми максимально повно забезпечили в січні ті компенсації і зобов'язання, які місто і область взяли на себе», - резюмував Ваагн Мнацаканян.

Читайте також наші новини у Facebook і Telegram.