vision

Новини

Назад

У Маріуполі проходить вакцинація від COVID-19

05 березня 2021, 19:00
897
Суспільство, Медицина

У Маріуполі на цьому тижні стартував перший етап вакцинації від COVID-19. Прищеплюються лікарі, що працюють у ковід-відділеннях. Ситуація із захворюваністю стабільна. Понад 95% від загальної кількості хворих вже одужали. В стаціонарах розгорнуто понад 1000 ліжок, кожне забезпечене цілодобовою подачею кисню. На поточний момент зайнято 17,7% від загального числа. Про це на підсумковому брифінгу з епідситуації розповів міський голова Вадим Бойченко.

«На цьому тижні Маріуполь приєднався до першого етапу вакцинації. Це ключовий крок на шляху боротьби з коронавірусною інфекцією. При цьому потрібно розуміти, що пандемія не закінчилася. У західних регіонах країни зростає кількість хворих. Тому ми збільшили кількість тестувань і закликаємо продовжувати дотримуватися обмежувальних норм», - зазначив міський голова.

Директор Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Євген Матвєєв додав, вірус мутує, і симптоматика змінюється. За словами лікаря, останнім часом все частіше зустрічається безсимптомний перебіг хвороби.

Тому, на думку головного лікаря Міської лікарні №4 Володимира Жигіля, необхідна вакцинація. Він підкреслив, без неї подолати пандемію буде практично неможливо.

«Весь цей час ми боремося з наслідками інфекції. Вакцинація дозволить перейти на етап її профілактики. Чим більше людей буде прищеплено, тим швидше ми сформуємо колективний імунітет. Це дозволить подолати пандемію», - зазначив лікар.

При цьому Маріуполь готовий до можливої третьої хвилі пандемії. Всі медичні установи мають необхідне обладнання, запас медикаментів і засобів індивідуального захисту. Розгорнуто понад 1000 ліжок з киснем, лабораторія готова збільшувати кількість тестувань, мобільні бригади укомплектовані та працюють в штатному режимі.

Інформація про виконання карантинних заходів станом на 5 березня: 

Охорона здоров'я: 

 • у місті на лікуванні знаходиться 597 пацієнтів, у яких підтверджено COVID-19;
 • всього в Маріуполі зафіксовано 17 749 випадки захворювання на коронавірус, 16 859 пацієнта одужало, є 293 летальних випадків.

Транспорт:

 • міський громадський транспорт працює в штатному режимі;
 • перевезення здійснюється тільки в засобах індивідуального захисту;
 • проводиться щоденне санітарне миття і обробка транспорту. Дезасобами забезпечені;

Комунальна сфера:

 • всі комунальні підприємства працюють в штатному режимі, надаються всі необхідні послуги жителям;
 • продовжується обробка під'їздів дезинфікуючими засобами;
 • двічі на день проводиться аналіз питної води. Каналізаційних стоків - щогодини. Відхилень немає.

Безпека:

 • триває піше патрулювання вулиць міста;
 • у ході патрулювання проведяться профілактичні бесіди;
 • перевіряються особи, які знаходяться на самоізоляції.

Економіка:

 • триває робота муніципалітету по контролю за роботою суб'єктів підприємницької діяльності;

Слідкуйте за оперативною інформацією про епідситуацію в Маріуполі на телеграм-каналі міської ради - https://t.me/COVID19Mariupol