vision

Новини

Назад

У Маріуполі представили соціальний проєкт із захисту прав дитини

16 вересня 2020, 14:21
142
Суспільство

У Маріуполі обговорили ефективність процедури міжвідомчої взаємодії в роботі з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах. На круглому столі були присутні представники соціальної, освітньої, медичної та адміністративної сфер міста. В рамках проєкту «Спільно», який реалізується на Сході України, Маріуполь представив свою програму поліпшення процедури надання соціальних послуг. Головна мета - мінімізація фізичного і морального насильства над дітьми.

Згідно зі статистикою, Контактно-комунікаційний центр «15-55» за рік отримує близько 40 тисяч звернень про дітей, які опинилися в складних життєвих ситуаціях (СЖО). Для надання допомоги по факту насильства над дитиною в Маріуполі працюють департамент соціального захисту населення, територіальні центри соціального забезпечення та реабілітаційні центри.

«Проєкт «Спільно» допомагає громадськості посилити соціальну згуртованість в допомозі дитині та сім'ї, які опинилися в СЖО. За його реалізацію відповідають п'ять партнерів на чолі з Українською мережею за права дітей. Проєкт впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) за фінансової підтримки Німецького банку розвитку», - розповіла радник міського голови Тетяна Ломакіна.

Проєкт складається з двох компонентів: навчально-методична підтримка та матеріально-технічна підтримка. Наразі пілотується програма створення нових сервісів для сімей з дітьми на базі одного з інклюзивно-ресурсних центрів міста (послуги раннього втручання, організація групи денного перебування, впровадження технології кейс-менеджменту /ведення випадку ), аби згодом масштабувати подібну практику на всі райони Маріуполя.

Згідно з розпорядженням міського голови Вадима Бойченко, департаментом соцзахисту була створена робоча група, яка запустила «Коло підтримки». У нього входять представники соціальної сфери, медики, викладачі та Національна поліція. Вони взаємопов'язані в процесі виявлення насильства над дитиною та наданні допомоги сім'ї в складних життєвих обставинах. Проєкт «Спільно» дозволив кожній групі внести свої пропозиції та правки в роботу. За кілька місяців був розроблений алгоритм міжвідомчої взаємодії щодо виявлення, планування та реалізації індивідуальних планів подолання та мінімізації СЖО в сім'ях з дітьми.

В ході заходу було встановлено відеозв'язок з експертом по захисту прав дитини, кандидатом політичних наук Людмилою Волинець, вона зазначила значимість проєкту: «У Маріуполі пророблена масштабна робота з надання якісної та оперативної допомоги дітям у СЖО. Її основою стало виконання всіх соціальних і правових послуг з боку міста по відношенню до дитині та її сім'ї. Наступний етап - підвищення громадської свідомості, коли не тільки правоохоронні органи і муніципалітет відповідають за права дитини, а й кожен житель міста».

Читайте також наші новини у Facebook та Telegram.