vision

Новини

Назад

У Маріуполі підготовлено одну тисячу койкомісць оснащених киснем

19 лютого 2021, 18:40
506
Суспільство, Медицина

На сьогодні в Маріуполі продовжується стабільне зниження захворюваності коронавірусною інфекцією. Понад 95% від загальної кількості пацієнтів з Covid-19 вже одужали. В стаціонарах зайнято 23% від загальної кількості ліжкомісць. При цьому продовжується підготовка до можливої третьої хвилі пандемії. З березня Міністерством охорони здоров’я планується розпочати перший етап вакцинації. Про це на підсумковому брифінгу з епідситуації повідомив міський голова Вадим Бойченко.

«Позитивний ефект став можливим завдяки розробленим нами алгоритмам боротьби з COVID-19, своєчасною підготовкою, оснащенням госпітальної бази та кисневих точок. Важливу роль у цьому відіграла своєчасна допомога наших партнерів -  Групи Метінвест, Фондів Ріната Ахметова і Вадима Новинського. І звичайно, це заслуга нашого медичного персоналу і наших жителів, які дотримуються карантинних обмежень», - зазначив мер.

Вадим Бойченко наголосив, незважаючи на позитивну статистику, місто готується до можливої ​​третьої хвилі ковіду. У зв'язку з цим, муніципалітет, спільно з медичними працівниками, заздалегідь розробляє алгоритм подальшої боротьби. Так, на сьогодні вже підготовлено 1000 койкомісць оснащених киснем. Всі лікарі забезпечені засобами індивідуального захисту.

Крім того, Маріуполь готується до першого етапу вакцинації. За словами директора ЦПМСД №2 Євгена Матвеєва, згідно з планами Міністерства охорони здоров’я він стартує з березня поточного року. Вже сформовано чотири бригади, які будуть проводити щеплення в Донецькій області, одна з них – у Маріуполі. Медичний персонал вже пройшов навчання у Києві. Спершу планується вакцинувати медиків, які працюють у Covid-відділеннях, працівників швидкої, мобільних бригад, літніх людей, які знаходяться у соціальних закладах.

Заступник міського голови Аркадій Мєшков зазначив, з 24 лютого в Україні запроваджується адаптивний карантин. Маріуполь, як і всі інші регіони, потрапить у жовту зону.

«Карантин передбачає незначне послаблення тих обмежень, які наразі діють. Так, проведення культурно-масових заходів, відвідування кінотеатрів, закладів культури, музеїв дозволено при участі не більше ніж одної людини на 4 квадратних метри, відвідування спортзалів, фітнесцентрів, басейнів – не більше однієї людини на 10 кв м. Крім того, заклади громадського харчування, ресторани, кафе, бари зможуть працювати до 00.00», - розповів заступник міського голови.

Згодом, кожен тиждень буде аналізуватись ситуація та прийматиметься рішення щодо зони до якої потрапить той чи інший регіон: зелену, жовту, помаранчеву чи червону. Відповідно до цього запроваджуватиметься пакет карантинних обмежень.

Інформація про виконання карантинних заходів станом на 19 лютого: 

Охорона здоров'я: 

 • у місті на лікуванні знаходиться 570 пацієнтів, у яких підтверджено COVID-19;
 • всього в Маріуполі зафіксовано 16 995 випадків захворювання на коронавірус, 16 137 пацієнтів одужало, є 288 летальних випадків.

Транспорт:

 • міський громадський транспорт працює в штатному режимі;
 • перевезення здійснюється тільки в засобах індивідуального захисту;
 • проводиться щоденне санітарне миття і обробка транспорту. Дезасобами забезпечені;

Комунальна сфера:

 • всі комунальні підприємства працюють в штатному режимі, надаються всі необхідні послуги жителям;
 • продовжується обробка під'їздів дезинфікуючими засобами;
 • двічі на день проводиться аналіз питної води. Каналізаційних стоків - щогодини. Відхилень немає.

Безпека:

 • триває піше патрулювання вулиць міста;
 • у ході патрулювання проведяться профілактичні бесіди;
 • перевіряються особи, які знаходяться на самоізоляції.

Економіка:

 • триває робота муніципалітету по контролю за роботою суб'єктів підприємницької діяльності;

Слідкуйте за оперативною інформацією про епідситуацію в Маріуполі на телеграм-каналі міської ради - https://t.me/COVID19Mariupol