A-A+vision

Новини

Назад

У Маріуполі обговорили концепцію кримінологічної безпеки регіону

31 липня 2020, 18:02
248
Суспільство

Поліція Донеччини спільно з Донецьким юридичним інститутом провели Міжнародну науково-практичну конференцію «Кримінологічна безпека населених пунктів». Її учасниками стали 20 докторів і 57 кандидатів юридичних наук з різних закладів освіти, наукових установ та правоохоронних органів. У заході взяв участь міський голова Вадим Бойченко.

Мета заходу - обговорення територіально-просторового стану злочинності та формування концепції розвитку системи кримінологічної безпеки населених пунктів. Участь у конференції взяли народний депутат України Дмитро Лубінець, радник Міністра внутрішніх справ Іван Варченко, міський голова Маріуполя Вадим Бойченко, керівник Секретаріату Конституційного Суду України Віктор Бесчастний, керівники правоохоронних структур області, закладів освіти та наукових установ.

Перед початком заходу поліцейські продемонстрували учасникам роботу Єдиного аналітичного сервісного центру (UASC). Зокрема ознайомили гостей з можливостями інтелектуальних відеокамер, яких сьогодні на Донеччині понад 250. Завдяки їм поліція здійснює цілодобовий контроль за правопорядком в області.

Про особливий підхід до забезпечення безпеки та правопорядку безпосередньо на території Маріуполя присутнім розповів міський голова Вадим Бойченко.

 

Завдяки взаємодії з поліцією впродовж останніх років нам вдалося втричі знизити рівень вуличної злочинності в місті. Перестало гостро звучати питання безпеки мешканців. На вулицях Маріуполя встановлено понад 100 смарт-камер, завдяки їм поліція здійснює максимальний контроль за правопорядком. Своєчасне реагування правоохоронців на факти правопорушень призвело до зростання рівня довіри  населення до поліції. Ще одним дієвим кроком у рамках забезпечення безпеки містян стало впровадження та реалізація першої в Україні Програми «Стоп, наркотик!»,
наголосив мер.

Завдяки Програмі тільки у І півріччі поточного року було виявлено та вилучено понад 500 закладок вартістю 550 тис гривень. Очільник поліції Донеччини Микола Семенишин заявив: «Новий адміністративно-територіальний поділ районів та багато інших чинників вимагають системного аналізу кримінологічної безпеки нашого регіону. Завдання поліції полягає у захисті прав і свобод кожної людини, як кінцевої мети правоохоронної політики, що передбачатиме розв’язання проблем забезпечення національної безпеки».

Результатом конференції стало підписання резолюції, згідно з якою на території регіону має бути забезпечено ефективну реалізацію заходів місцевих програм з профілактики злочинності. Також активне впровадження в життя територіальних громад проєктів «Безпечне будинок», «Тонка синя лінія», «Безпечне таксі», «Простір миру та безпеки», «Донеччина – Згуртована та Безпечна».