Новини

Назад

У Києві проходить III Форум місцевого самоврядування

05 грудня 2018, 12:09
569
Суспільство

Сьогодні в Києві проходить III Форум місцевого самоврядування. Відкрив захід Президент України Петро Порошенко. У форумі беруть участь перші керівники держави, міжнародні партнери і мери українських міст. У числі запрошених міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

Серед спікерів форуму Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, голова Верховної Ради Андрій Парубій, голова Представництва ЄС в Україні Хьюга Мінгареллі та віце-прем'єр - міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко.

Свій виступ Глава держави почав з інформації про те, що об'єднавчий собор зі створення Православної церкви в Україні відбудеться 15 грудня в соборі святої Софії у Києві. Президент зазначив, що ця подія є одним з найважливіших в історії України. Крім того, Петро Порошенко розповів про умови проведення воєнного стану в деяких областях України.

«Військовим я поставив чітке завдання - заходи воєнного стану реалізувати так, щоб на життя цивільних воно вплинуло мінімально або ж зовсім було невідчутно. Щоб не було ніяких обмежень конституційних прав і свобод громадян. Уже тиждень, як частина України живе в умовах воєнного стану. Військові сили проводять навчання. Проводиться передислокація військових частин, підрозділів і бригад. Усе для того, щоб посилити оборонні можливості військових сил України», - підкреслив Президент.

Також Глава держави розповів про позитивні зміни, які принесла реформа децентралізації. За його словами, місцеві бюджети зросли у 3,4 рази: «У 2018 році частина місцевих бюджетів вже становить 52% у зведеному бюджеті. Це символічна і дуже принципова цифра».