A-A+vision

Новини

Назад

Світлана Недобой: «Програма «Громадський бюджет» доводить, що вік знанням не завада»

21 грудня 2019, 16:18
509
Громадський бюджет

Головна мета проєкту «Вік знанням не завада» - сприяння адаптації у суспільстві маріупольців пенсійного віку. Стартом його реалізації стала перемога в конкурсі малих грантів сприяння розвитку культури, спорту, молодіжної політики та туризму програми «Громадський бюджет». Вона дала змогу проводити заходи з розширення інформаційної культури та організації дозвілля. Тепер фахівці бібліотеки імені Гоголя допомагають похилим людям отримати новітні знання і адаптуватися у суспільстві. Організувати цікаве та корисне дозвілля для відвідувачів бібліотеки було давньою мрією авторки проєкту Світлани Недобой.

#мрій

На базі нашої бібліотеки вже багато років проходять різноманітні зустрічі з читачами. Хотілося зробити щось більш масштабне та якісне. Зробити окремий куточок, на зразок творчої майстерні. Тож співробітники бібліотеки поставили для себе за мету  – допомогти відвідувачам похилого віку розібратися в роботі сучасних гаджетів. Але кожна ідея, окрім натхнення та сил, потребує фінансової складової. Конкурс «Громадського бюджету» став чудовою нагодою отримати всебічну підтримку.

#обирай

Про програму «Громадський бюджет» я дізналася через статтю на офіційному сайті Маріупольської міської ради. Деталі розповіли співробітники департаменту культурно-громадського розвиту під час комунікаційної зустрічі. Також вони допомогли подати заявку на участь, оформити необхідні документи та розповіли про етапи реалізації програми. Перемога стала для нас дуже гарною новиною. Це означало, що зовсім скоро ми зможемо порадувати наших постійних читачів, а ще привернути увагу нових відвідувачів. Залишалося лише оформити необхідні процеси через систему ProZorro. З чим також допомогли фахівці.

#реалізуй

Перша зустріч пройшла у лютому. Для нас вона стала маленьким святом. Прийшло дуже багато читачів, що для нас як друзі. Вони зраділи, коли ми розповіли, що майстер-класи стануть більш різноманітними та навіть складнішими у виконанні. З того часу майстрині бібліотеки та запрошені митці навчили наших відвідувачів вишивати різними техніками, плести з бісеру та в’язати. Нещодавно робили символ 2020 року – м'яких іграшкових мишеняток.

Також у бібліотеці проходять навчання з комп’ютерної грамотності. Ми навчаємо пенсіонерів користуватися інтернетом. Наприклад, розповідаємо, як створити особистий кабінет та сплачувати комунальні рахунки онлайн.

Не менш важливими є заняття з англійської мови. Ми навчаємо людей похилого віку розмовної англійської. Це не тільки цікаво – дізнаватися нове про культуру іншої країни, звички та історію, а ще дуже корисно. Вчені вже давно довели, що вивчення іноземної мови запобігає розвитку хвороби Альцгеймера. А ще такі заняття покращують пам'ять.

#змінюй

Я рада, що змогла внести свій вклад у позитивні зміни нашого суспільства. В країнах Європи пенсіонери організують свої клуби, живуть у  вирі подій. Зараз Маріуполь теж змінюється, стає містом комфортним і цікавим для кожного жителя. Головна мета наших зустрічей – спілкування, це саме те, чого найбільше потребують люди похилого віку.

Читайте також наші новини у Facebook і Telegram.