A-A+vision

Новини

Назад

Поради від «Ясно»: Які побутові звички зменьшать використання електроенергії?

10 серпня 2020, 11:40
117
Суспільство, Житлово-комунальне господарство

У пік літнього енергоспоживання слід замислитись, чи все в оселі оптимізовано для раціонального використання електроенергії. Деякі побутові звички допоможуть зменшити споживання електроенергії. Електропостачальник YASNOрадить, на що слід звернути увагу в оселі, щоб зберегти електроенергію та кошти.

1. Раціонально користуйтесь найбільш «прожерливими» електроприладами з нагрівальними спіралями та термоелементами:

  • Бойлер. Зменшіть температуру нагріву води: влітку приємно приймати прохолодний душ.
  • Електрочайник. Зранку закип’ятіть повний чайник і перелийте воду в термос:  протягом дня можна пити гарячі напої без зайвих енерговитрат. Також очищуйте чайник від накипу.
  • Фен. Влітку повітря в оселі тепле, отже не потрібно встановлювати максимальну температуру нагріву приладу або зменшити його використання, адже волосся швидко висушується самостійно.
  • Праску вимикайте в перервах у прасуванні.

2. Кондиціонер, який увімкнений протягом спекотного дня, повинен працювати при зачинених вікнах та дверях. А вночі, коли стає прохолодніше, можна використовувати режим «еко» або вимкнути прилад та провітрити приміщення.

3. Використовуйте енергоефективнеLED-освітлення, яке споживає на 80% менше електроенергії, ніж звичайні лампи розжарювання.

4. Вимикайте з мережі прилади, якими не користуєтесь, та зарядні пристрої після повної зарядки гаджетів. Також не залишайте техніку у  режимі «сну», щоб не витрачати зайву енергію.

5. Якщо у вас встановленийдвозонний лічильник, з яким спожита з 23:00 до 7:00 електроенергія коштує вдвічі дешевше, користуйтеся функцією «Відкладений старт» для техніки, де він передбачений. Наприклад, перемістіть роботу мультиварки, пральної або посудомийної машини на економні години.

6. Обирайте техніку класу «А» та вище – нові моделі більш енергоефективні за старі.