vision

Новини

Назад

Пішохідна зона: у Маріуполі обговорили реконструкцію вулиці Нільсена

08 квітня 2021, 11:22
342
Суспільство, Культура

У Технічному ліцеї пройшла зустріч заступника міського голови Сергія Захарова з представниками історичної спільноти міста. Обговорили пропозиції з реконструкції вулиці Нільсена. У планах зробити її пішохідно-велосипедною та зберегти історичний вигляд.

«Вулиця архітектора Нільсена знаходиться в історичній частині та вимагає особливої ​​уваги. Тут знаходиться близько 12 архітектурних об'єктів, важливих для історії та культури нашого міста. Для нас важливий діалог, тому ми вирішили з професійним співтовариством обговорити, як краще підійти до її реконструкції», - розповів Сергій Захаров.

Реконструювати планують частину вулиці від культурно-туристичного центру «Вежа» до Міського саду. Це близько 1 км. Відповідно до європейських тенденцій цю частину планують закрити для автомобілів. Тут буде пішохідна зона для прогулянок і доріжки для велосипедистів. Для власників автомобілів хочуть створити багаторівневу парковку в районі вулиці Пушкіна. Крім того, вулицю хочуть зробити «зеленою»: висадити чагарники та дерева.

Ключовою проблемою, про яку розповів Сергій Захаров, є збереження архітектурних об'єктів, які в переважній більшості знаходяться в приватній власності. Серед них, так званий Будинок з левами.

«Ідея реконструкції чудова. Але потрібно розуміти, що це збільшить увагу до нерухомості в історичній частині міста. Відповідно, може початися руйнування будівель. Щоб це попередити необхідно внести всі об'єкти в список пам'ятників культурної спадщини. Таким чином, ми зможемо їх захистити», - зазначив голова громадської організації «Архі-місто» Андрій Марусов.

Також на зустрічі був показаний пропонований проєкт з візуалізацією від архітектурної компанії з Дніпра. Присутнім сподобалася ідея створення за допомогою різного мощення своєрідною «хвилі» уздовж вулиці. Археолог, викладач МДУ В'ячеслав Забавін запропонував встановлювати арт-об'єкти, що зробить цю територію привабливою для молоді та туристів.