A-A+vision

Новини

Назад

ОСББ Маріуполя активно впроваджують систему роздільного збору відходів

27 січня 2020, 12:38
276
Суспільство, Екологія

У Донецькому державному університеті управління пройшов тренінг з впровадження системи роздільного збору відходів. У ньому взяли участь представники 16 ОСББ Маріуполя. Вчора всі учасники навчання отримали в подарунок баки для роздільного збору вторинної сировини.

Дана ініціатива стала можливою в рамках реалізації проєкту «Впровадження роздільного збору відходів в ОСББ - забиваємо баки». Він став переможцем конкурсу «Місто-наші руками» Групи Метінвест, отримавши сертифікат на 100 тисяч гривень.

Тренінг пройшов у форматі нетворкінгу. Учасники обговорили свої напрацювання в сфері екологічного збору відходів, поділилися успіхами і невдачами. Одним із спікерів проєкту стала Валентина Абалмасова. Вже більше року її ОСББ сортирує сміття.

«На реалізацію будь-якої ідеї потрібен час. В ході впровадження системи роздільного збору сміття ми стикалися з різними труднощами. Найголовніше - роз'яснити всім жителям, чому це так важливо і потрібно для нашого майбутнього. Всі присутні - великі молодці, деякі навіть організували у дворі компостну яму і  удобрюють дерева», - зазначила Валентина Абалмасова.

Деякі представники ОСББ давно збиралися сортувати сміття, проте у них не було можливості придбати спеціальні баки. Тепер в рамках проєкту в кожному під'їзді обладнали майданчик для роздільного збору вторинної сировини. Встановлять три контейнери - для пластику, скла та паперу.

«Сортування сміття відбувається в кожному під'їзді. Ми окремо збираємо скло, макулатуру і пластик. Після відсортоване сміття забирають компанії з переробки вторинної сировини. Так ми не тільки робимо перші кроки в сфері відповідальної комунальної екології, а й отримуємо додатковий фінансовий ресурс на реалізацію нових проектів в своєму ж будинку», - зазначила Валентина Абалмасова.

Читайте також наші новини у Facebook і Telegram.