A-A+vision

Новини

Назад

Олег Шухман: «Перемога в програмі «Громадський бюджет» надихнула на нові перемоги в карате та пара-карате»

11 вересня 2019, 17:10
224
Громадський бюджет

На рівні з дорослими спортсменами рідне місто прославляють і зовсім юні маріупольці. Незважаючи на вік, вони привозять зі всеукраїнських і міжнародних змагань не тільки медалі, а й гордість за Маріуполь. Так, шестеро вихованців обласної школи інтернат №2 для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування нещодавно підкорили Чемпіонат Європи з карате. Після повернення з Риги, загальна скарбничка поповнилася на 15 медалей. Їх тренер Олег Шухман зазначає, що в перемозі важливі не тільки професійні навички, наполегливість і стійкість, але й якість тренувань.

Перемога в конкурсі «Громадського бюджету» за програмою малих грантів сприяння розвитку культури, спорту, молодіжної політики та туризму, допомогла зробити проведення спортивних занять з карате більш комфортним. Згідно з авторським проектом «Я можу це зробити!» За кошти «Громадського бюджету» було придбано 153 листа-пазла спеціального покриття татамі.

#мрій

Будучи президентом регіональної асоціації бойових мистецтв і спорту, Олег Шухман знає про життя спортсменів все. Бачить не тільки їх короткі публічні виступи, але й багатогодинні тренування. Будучи тренером, на собі відчув усі труднощі щоденних спортивних навантажень. «Коли людина починає займатися спортом заради одних перемог - це не зовсім правильно. Мета карате - не перемога, а вдосконалення характеру. Спорт - це культура, спосіб життя і внутрішній настрій. Тоді фізичні труднощі стають не так помітні. Але й для тренувань повинні бути відповідні умови. Сьогодні такий вид спорту, як карате, почав активно розвиватися. Я хочу, щоб молодь виявляла більше інтересу до спорту, як стилю життя. Щоб він став «модним» і, головне, доступним для кожного бажаючого, навіть дитини з інвалідністю. Мій проект був спрямований на збільшення комфорту при тренуваннях, особливо дітей з інвалідністю», - розповідає автор проекту «Я можу це зробити!».

#обирай

Програма «Громадський бюджет» стала відправною точкою. Зараз у Олега Шухмана в планах багато проектів, всі вони спрямовані на комфорт дітей під час занять. Взяти участь в конкурсі йому порадили в управлінні молоді та спорту. Фахівці підказали, як правильно оформити заявку на участь, які для цього необхідні документи. Після перемоги почалося найважливіше, зі спортсменом радилися у виборі матеріалу покриття, консультувалися з виробниками та постачальниками. Разом брали участь у всіх етапах проекту, аж до дня, коли татамі були передані дітям.

#реалізуй

Вперше нове спортивне покриття випробували на відкритому чемпіонаті Маріуполя по карате і пара-карате. Після змагань татамі розділили на три майданчики. Їх постелили в школі №24, ДЮК «Чайка» та в обласній школі-інтернат №2 для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Нове покриття пом'якшує неминучі при тренуваннях падіння і попереджає хворобливі травми. Також виключає ковзання і захищає дітей від холоду, що йде від підлоги. Виготовлені в формі пазлів татамі дозволяють змінювати місце тренування і зручно "підлаштовуються" під приміщення  та кількість тих хто займається.

#міняй

В цьому році Олег Шухман подає на участь новий проект з придбання додаткового спортивного інвентарю. Сьогодні він, як тренер, відзначає позитивні зміни в настрої спортсменів: «Їм подобається займатися в оновленому залі, комфорт - запорука гарного настрою, а значить тренування стають ефективнішими». Як результат, спортсмени продовжують займати все більше призових місць. Нещодавно маріупольці представили Донецьку область на Чемпіонаті України з пара-карате. Збірна посіла перше місце по командному збору. Зараз вони готуються до поїздки в Будапешт на Міжнародний турнір з пара-карате.

Читайте також наші новини у Facebook і Telegram.