A-A+vision

Новини

Назад

На виконкомі розглянули виконання міського бюджету

22 листопада 2019, 18:01
464
Суспільство, Економіка

Сьогодні у Маріуполі відбулося засідання виконавчого комітету. На ньому розглянули 55 питань. Серед них - виконання міського бюджету за дев’ять місяців поточного року.

Директор департаменту фінансів Катерина Каленик зазначила, що загальна сума власних надходжень до міського бюджету скала 3,512 млрд грн. Порівняно з 2016 роком, відбулося їх зростання майже в два рази. Офіційні трансферти надійшли у сумі 1, 303 млрд грн. 

«Всього за девять місяців поточного року до бюджету міста надійшло доходів, з урахуванням трансфертів, у сумі 4,117 млрд грн. Річний план виконано на 74%. Дохідна частина міського бюджету, без урахування трансфертів та власних надходжень, склала 2, 637 млрд грн», - розповіла Катерина Каленик.

Міський голова Вадим Бойченко наголосив, що нові можливості з’явилися завдяки реформі децентралізації. 

Ми повернули фінансовий об’єм, який був до 2014 року. Через правильне управління змогли вплинути на ринок праці у місті, що й привело до такого результату. Також було важливо не підвищувати операційну складову. Знайшли баланс. 60% - операційна частина і 40% – інвестиції. Завдяки цьому змогли робити парки, закупати новий транспорт,
пояснив міський голова.

За словами Катерини Каленик, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, доходи загального фонду міського бюджету, без урахування трансфертів, зросли на 680 млн грн. Це пов’язано зі зростанням мінімальної заробітної плати та підвищенням виплат на бюджетоформуючих підприємствах.

Вадим Бойченко підкреслив, що сьогодні 30% ринку знаходиться в тіні. Це зменшує можливості зростати бюджету.

«Жителі мають розуміти, що легальна заробітна платня - це можливості для розвитку нашого міста» - підсумував міський голова.

Читайте також наші новини у Facebook і Telegram.