A-A+vision

Новини

Назад

На форумі USAID обговорили можливості для розвитку «нових маріупольців»

28 січня 2020, 17:00
142
Суспільство

У Маріуполі пройшов форум «Інтеграція і кооперація внутрішньо переміщених осіб: захист прав, можливості для розвитку і партнерства». Він організований проектом USAID «Демократичне врядування в Східній Україні» спільно з Маріупольською міською радою. На зустрічі були присутні представники Маріуполя, Краматорська, Бердянська, Павлограда, Києва та інших міст України.

Серед них - фахівці міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб, міністерства освіти і науки, облдержадміністрацій і Маріупольської міської ради. Мета форуму - визначити потреби переселенців, стратегії розвитку їх можливостей, захист прав на місцевому та національному рівнях, поліпшення якості надання соціальних сервісів і послуг.

«Один із способів інтеграції людини в громаду, в якій вона знаходиться - це її психологічна і соціальна адаптація. Важливу роль відіграє питання забезпечення житлом. Наприклад, «нові маріупольці» отримали 180 квартир. Їх загальна вартість 100 мільйонів гривень. Також в нашому місті відкрито соціальний гуртожиток і реконструйовано два будинки, де всього проживає 72 сім'ї. На сьогоднішній день в черзі на отримання житла в Маріуполі стоїть 877 переселенців. У 2020 році планується придбати близько 35 квартир», - розповіла директор департаменту по роботі з активами Маріупольської міської ради Світлана Штенда.

Також за словами директора департаменту адміністративних послуг Олени Парамонової, маріупольський «Мультицентр» надає широкий спектр послуг для переселенців. Найбільш затребувані - послуги паспортного столу.

В рамках даної зустрічі пройшли панельні дискусії. За словами організаторів, форум також є платформою для залучення національних та місцевих інститутів, зацікавлених сторін до стратегічного розвитку та підтримки питань переселенців, створення нових програм і залучення їх до стратегічних планів розвитку міст.

Читайте також наші новини у Facebook і Telegram.