Новини

Назад

Металургійні комбінати відзвітували про виконання програми модернізації підприємств

14 вересня 2018, 14:55
3322
Суспільство, Екологія, Засідання виконавчого комітету

Останнім часом у Маріуполі широко обговорюються питання екології міста. Щоб виключити домисли і дізнатися реальну картину того, що відбувається, міський голова Вадим Бойченко сьогодні зібрав позачергове засідання виконавчого комітету. Генеральні директори металургійних комбінатів «Азовсталь» та імені Ілліча відзвітували громадськості про ситуацію на підприємствах і розповіли про хід реалізації заходів, спрямованих на зниження викидів.

 «Я мер міста і відстоюю інтереси всієї громади. І тих людей, які висловлюють свою позицію в соціальних мережах, і тих 40 тисяч металургів, які, в разі зупинки комбінатів, не зможуть годувати свої сім'ї. Ми бачимо, як ситуація з екологією загострилася. Для того, щоб дати об'єктивну оцінку того, що відбувається в Маріуполі, ми запросили на виконком генеральних директорів металургійних підприємств. Нам необхідно чітко розуміти, що відбувається з екологією міста Маріуполя»,
підкреслив Вадим Бойченко перед виступами керівників підприємств.

Міський голова також запитав у комбінатів, чому жителі бачать бурий і чорний дим, в чому причина запаху ночами, чи збільшилася виробництво, і як виконується інвестиційна програма з модернізації виробничих потужностей. Вадим Бойченко акцентував увагу на необхідності посилити контроль і роботу співробітників підприємств по екологічній культурі. Технічні процедури не повинні порушуватися.

Представники заводів розповіли, що в 2016 році разом з громадськістю розробили екологічну програму. Вона включає детальний план заходів, які будуть реалізовані до 2021 року. Металургійні комбінати рухаються згідно із зазначеними термінами. Керівники комбінатів відзначили, що питання екології завжди були актуальні для Маріуполя. Щоб їх вирішити необхідно реконструювати виробничі потужності та піти від радянського обладнання - до чого зараз планомірно та поетапно рухаються. Їх мета - знизити кількість викидів і зробити їх нижче європейських норм.

Наприклад, газоочищення конвертерного цеху «Азовсталі», побудована в 1977 році, працює на 100% своєї потужності. Вона працює в автоматичному режимі. Однак в момент, коли ківш опускається над конвертером і зливає чавун, дзеркало чавуну загострюється і починається хімічна реакція взаємодії з киснем, в цей момент утворюється бурий дим, який піднімається до даху і це видно жителям. Цю проблему вирішить будівництво в 2021 році сучасної системи газоочищення.

Як зазначив генеральний директор МК «Азовсталь» Енвер Цкітішвілі, сьогодні завод працює на 60% від всієї виробничої потужності: «Ми повинні привести стан екології комбінату і міста, в відповідність з нормами. Ми не будемо збільшувати обсяг виробництва до тих пір, поки не встановимо в конвертерному цеху сучасну систему аспірації. Ми не можемо підняти рівень виробництва з кількох причин. Перше - через екологію, друге - обмежені можливості залізничного сполучення. У зв'язку з подіями в регіоні, в добу можна провести максимум 18 складів на два комбінати».

У свою чергу, металургійні комбінати готові організовувати поїздки на підприємства, щоб громадськість могла контролювати хід робіт з реконструкції. Вони відкриті до конструктивного діалогу.

«Три роки, як комбінат Ілліча знизив обсяг виробництва на 50%. За рахунок закриття мартенівського способу виробництва сталі і зменшення виробництва, ми знизили обсяг викидів на 27%. П'ятирічна програма дозволить знизити викиди до міжнародних стандартів. За всіма пріоритетними напрямками ведеться робота», - додав генеральний директор ММКІ Тарас Шевченко.

Міський голова закликав надати план комунікації підприємств з громадськістю, щоб знизити рівень недоінформуванності та нерозуміння населення. З ініціативи міського голови, подібні зустрічі будуть регулярними. Один раз у два тижні на позачерговому засіданні виконкому з питань екології, комбінати будуть доповідати про ситуацію на підприємстві та хід реалізацій проектів.