Новини

Назад

Маріупольський місцевий центр безоплатної правової допомоги повідомляє!

30 серпня 2017, 08:43
2150
Суспільство

Роз'яснення з приводу безоплатної передачі земельної ділянки громадянам із земель державної та комунальної власності.

Хто має право?

Згідно з  Земельним кодексом України кожен українець, якому виповнилось 18 років, може отримати безкоштовно землю для різних потреб.

Розміри земельних ділянок, що безоплатно передаються громадянам

Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок державної або комунальної власності в таких розмірах:

1. Для ведення фермерського господарства — в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство.

2. Для будівництва й обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) — у селах — не більше 0,25 гектара, в селищах — не більше 0,15 гектара, в містах — не більше 0,10 гектара.

3. Для ведення особистого селянського господарства — не більше 2,0 гектар.

4. Для ведення садівництва — не більше 0,12 гектара.

5. Для індивідуального дачного будівництва — не більше 0,10 гектара.

6. Для будівництва індивідуальних гаражів — не більше 0,01 гектара.

Куди звернутися?

До сільської, селищної, міської ради — якщо питання стосується земель комунальної власності, які розташовані в населених пунктах.

До районної державної адміністрації — якщо питання стосується земель державної власності поза межами населених пунктів.

До головного управління Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в області — якщо питання стосується земельних ділянок для ведення садівництва або особистого селянського господарства державної власності поза межами населених пунктів.

Вимоги до клопотання (заяви)

У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри (в межах норм безоплатної приватизації).

До клопотання додаються:

1. Графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (наприклад, копія з кадастрової карти).

2. Погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб).

3. Документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).

4. Копію документа, що посвідчує особу (наприклад, паспорта громадянина України).

5. Документ, що підтверджує право на пільги при отриманні земельних ділянок (у разі наявності таких).

Строк розгляду клопотання (заяви)

Рішення про надання дозволу має бути прийнято в місячний строк.

Підставами відмови може бути невідповідність місця розташування об'єкта вимогам:

1. Законів

2. Генеральних планів населених пунктів

3. Схем землеустрою

4. Проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому порядку.

Щодо порядку дій при викрадені коштів з банківських карток

Дії для повернення викрадених коштів

Користувач після виявлення факту втрати електронного платіжного засобу (банківської картки) та/або платіжних операцій, які він не виконував, зобов'язаний негайно повідомити банк або визначену ним юридичну особу в спосіб, передбачений договором.
До моменту повідомлення користувачем банку ризик збитків від здійснення операцій та відповідальність несе користувач, а з часу повідомлення користувачем банку ризик збитків від здійснення операцій за електронним платіжним засобом користувача несе банк.

Втрата електронного платіжного засобу - неможливість здійснення користувачем контролю (володіння) за електронним платіжним засобом, неправомірне заволодіння та/або використання електронного платіжного засобу чи його реквізитів.

Банк, що випустив банківську картку (емітент) або визначена ним юридична особа під час отримання повідомлення та/або заяви про втрату банківської картки та/або платіжні операції, які не виконувалися користувачем, зобов'язаний ідентифікувати користувача і зафіксувати обставини, дату, годину та хвилини його звернення на умовах і в порядку, установлених договором.
Банк, що випустив банківську картку, після надходження повідомлення та/або заяви про втрату банківської картки та/або платіжні операції, які не виконувалися користувачем, зобов'язаний негайно зупинити здійснення операцій з використанням цього електронного платіжного засобу.
Залишок коштів на рахунку в разі втрати банківської картки за дорученням власника рахунку перераховується на інші рахунки або видається готівкою з дотриманням термінів, установлених правилами платіжної системи та договором.

Розгляд банком заяви/повідомлення

Банк зобов'язаний розглядати заяви (повідомлення) користувача, що стосуються використання банківської картки або незавершеного переказу, ініційованого з його допомогою, надати користувачу можливість одержувати інформацію про хід розгляду заяви (повідомлення) і повідомляти в письмовій формі про результати розгляду заяви (повідомлення) у строк, установлений договором, але не більше строку, передбаченого законом для розгляду звернень скарг громадян.

Строк повернення коштів на рахунок

На час встановлення ініціатора та правомірності переказу, але не більше ніж впродовж дев'яноста календарних днів, банк має право не повертати на рахунок неналежного платника суму попередньо списаного неналежного переказу.
У разі ініціації неналежного переказу з рахунка неналежного платника, з вини ініціатора переказу, що не є платником, банк зобов'язаний переказати на рахунок неналежного платника відповідну суму грошей за рахунок власних коштів, а також сплатити неналежному платнику пеню в розмірі 0,1 відсотка суми неналежного переказу за кожний день, починаючи від дня неналежного переказу до дня повернення відповідної суми на рахунок, якщо більший розмір пені не обумовлений договором між ними.

Оскарження рішення банку про відмову у поверненні коштів

У випадку відмови банку у поверненні коштів на рахунок платника, останній має право звернутися до районного, районного у місті, міського та мійськрайонного суду за місцезнаходженням банку в порядку цивільного судочинства.

Вартість: за подання позовної заяви майнового характеру позивач (власник банківської картки) повинен сплатити судовий збір у розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.