vision

Новини

Назад

Маріуполець на велосипеді проїхав 13 тисяч кілометрів по країнах Азії

12 липня 2019, 18:30
663
Спорт

Сьогодні на Театральній площі зустріли мріупольца Віталія Івануся. Чоловік тільки закінчив свою подорож по країнах Азії. За 46 днів на велосипеді він проїхав понад 13 тисяч кілометрів дороги і відвідав 17 країн.

Відправившись в дорогу 28 травня, велосипедист лише кілька годин тому повернувся додому і вже в понеділок збирається виходити на роботу.

«Зараз щастя затьмарює втому. Головне добре виспатися і до початку тижня вже можна відновити сили. Коли планував подорож, не уявляв, що буде настільки складно. Азія часто перевіряла мене на міцність. Особливо важко було переносити спеку в +45 градусів і пустельні місцевості, коли на 150 кілометрів навколо тебе тільки пісок, немає селищ, магазинів і навіть дерев. Намагався їхати вночі, а вдень спати. Не вистачало води, тричі трапився сонячний удар. Допомагали далекобійники. Раз на кілька днів зупинявся в готелях. Дуже сподобалося ставлення місцевих людей до мандрівників. Мене запрошували в гості, дозволяли безкоштовно залишитися на ніч, пригощали місцевої їжею. Найсмачнішою виявилася кухня Узбекистану. У Туреччині сподобався чай. На Кавказі дуже красиві гори», - поділився враженнями Віталій Іванусь.

Молдавія, Румунія, Сербія, Хорватія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія, Албанія, Македонія, Греція, Туреччина, Грузія, Вірменія, Азербайджан, Казахстан, Росія, Узбекистан, Таджикистан, Киргизія - все це стани, які відвідав Віталій за цю подорож.

Це четверта масштабна подорож чоловіка, раніше він їздив на велосипеді містами Італії, об'їжджав навколо України, і в минулому році здійснив вело-поїздку країнами Європи.

«Такі люди - яскравий приклад для молоді. Ця поїздка не тільки пропагує здоровий спосіб і заняття спортом, а й доводить, що працею, завзятістю і оптимізмом можна досягти будь-яких цілей, навіть якщо спочатку вони здаються нездійсненними. Будь то поїздка на велосипеді або подорож в декілька тисяч кілометрів - головне вірити в себе і свої сили», - зазначив начальник управління спорту міської ради Олексій Казанцев.

На згадку про поїздку та зустріч, від управління молоді Маріупольської міськради велосипедисту подарували рюкзак з корисними для далеких поїздок речами і повербанком.

Серед тих, хто прийшов привітати велосипедиста також був депутат міської ради, голова постійної комісії з питань освіти і науки, духовності, молодіжної політики, у справах сім'ї, культури та спорту Володимир Курський: «Ви - герой сучасного часу. Ця поїздка приклад самовладання, сили волі, витривалості і великого бажання виконати свою мрію».

Читайте також наші новини у Facebook і Telegram.