A-A+vision

Новини

Назад

Маріупольців інформують про порядок нарахування субсидій в новому опалювальному сезоні і монетизації пільг

11 вересня 2019, 16:48
1897
Суспільство, Соціальне забезпечення

З першого жовтня набуває чинності постанова Кабінету Міністрів України про монетизацію пільг. Варто зазначити, раніше послуга стосувалася лише виплати субсидій. Також є деякі зміни в порядку призначення субсидій. Про це детально розповіла заступник директора департаменту соціального захисту населення Ірина Коробка.

Так, для отримання монетизуваної пільги маріупольцям потрібно звернутися в територіальний центр УПСЗН з 1 по 15 жовтня. Написати заяву і надати банківський розрахунковий рахунок або адресу відділення Укрпошти. Таким чином, у мешканців з'явиться можливість отримати матеріальну компенсацію.

Тим, хто не встигне, або не зможе звернутися, сума буде спрямована на єдиний електронний рахунок в «Ощадбанку». Далі вона буде автоматично перераховано на рахунок комунальних підприємств, що надають послуги. Нагадаємо, до пільгових категорій громадян належать інваліди війни - 100% компенсація, учасники бойових дій - 75% компенсація, діти війни - компенсація 25%.

Варто звернути увагу громадянам, яким знову необхідно звернутися в УПСЗН для отримання та перерахунку субсидії в опалювальний сезон. До них відносяться маріупольці, на житлоплощі яких кількість зареєстрованих осіб не збігається з фактично проживаючими людьми. Написати заяву і прикласти декларацію з початку опалювального сезону необхідно переселенцям і субсідіантам з орендним житлом. Повторно подати заяву потрібно і тим, хто не отримував субсидію в літній період.

Іншим субсидія буде перерахована автоматично. Єдина умова - відсутність заборгованості понад 340 гривень. Якщо заборгованість є, то для автоматичного перерахунку субсидії необхідно її погасити до 1 жовтня або укласти з комунальним підприємством договір про реструктуризацію заборгованості і прикласти його до заяви на субсидію.

«Якщо відбулися зміни в складі сім'ї або реєстрації за місцем проживання, необхідно подати нову заяву та декларацію з урахуванням всіх змін. Якщо чоловік і дружина зареєстровані за різними адресами, вони зобов'язані вказувати в декларації один одного. Також необхідно задекларувати всі покупки на суму вище 50 тисяч гривень », - підкреслила Ірина Коробка.

Ще одним нововведенням є обов'язкова наявність в заяві номера телефону. Не оформлять субсидію, якщо в квартирі зареєстрован безробітний. На базі УПСЗН працює комісія, яка може дати офіційний висновок по фактично проживаючим на житловій площі громадянам. За результатами її роботи можна довести, що людина не проживає за адресою і претендувати на субсидію. Але підтверджувати факт необхідно буде кожен сезон.

Подати заяву і декларацію можна офіційним листом, документом з електронним підписом через сайт Мінсоцполітики і безпосередньо в територіальному центрі УСТЗН. Відповідь за призначенням, при правильному заповненні декларації та наданні номера телефону, буде надано протягом 10 днів.

Термін подачі заяви на отримання субсидії в опалювальний сезон жителям приватного сектора - з 15 жовтня по 15 грудня. При подачі заяви в цей час субсидія буде нарахована з моменту початку опалювального сезону. За умови відсутності в цей час змін у складі сім'ї. Варто відзначити, початок опалювального сезону у жителів багатоквартирних будинків визначається розпорядженням міського голови.

Нагадаємо, право на отримання субсидії має кожен громадянин України. Заяву пише уповноважений власник сім'ї, декларує всіх її членів і зареєстрованих на даній житловій площі осіб. Субсидія розраховується за умови, якщо розмір плати за комунальні послуги перевищує 15% від сукупного доходу сім'ї.

Читайте також наші новини у Facebook і Telegram.