vision

Новини

Назад

Маріупольці можуть звернутися в службу з вирішення трудових конфліктів

21 лютого 2020, 09:35
353
Суспільство

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Донецькій області постійно стикається з правовою необізнаністю найманих працівників підприємств, установ та організацій щодо захисту їх інтересів в рамках законодавства про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

Правова необізнаність найманих працівників і невміння або небажання роботодавців вести переговори в умовах масового безробіття, порушення термінів виплати заробітної плати, її низький рівень, інші порушення законодавства про працю та охорону праці, а також різних соціальних факторів приводили до виникнення акцій протестів, пікетування, страйків і проведення несанкціонованих мітингів.

В даний час більшість підприємств Донецької області, де виникають конфлікти між сторонами соціально-трудових відносин, вибирають правовий шлях вирішення конфліктів, що передбачено Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Як показала практика, представники сторін соціально-трудових відносин вже твердо знають, що рішення будь-якого конфлікту починається з переговорів, де допомога відділення Національної служби посередництва і примирення в Донецькій області вкрай необхідна.

Фахівці Відділення сприяють проведенню переговорів в форматі примирної комісії або трудового арбітражу, впливає на вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) між найманими працівниками та керівниками підприємств, установ і організацій.

Сьогодні відділення НСПП в Донецькій області, як державний орган, виконує свої повноваження і знаходиться на підконтрольної українській владі території Донецької області за адресою: м Краматорськ, бул. Машинобудівників, 53, офіс 202, 208, тел. (06264) 2-16-20 сайт - www.nsppdon.in.ua, е-mail: donetsk@nspp.gov.ua. Консультація і правова допомога громадянам з питань трудових відносин здійснюється безкоштовно.

Читайте також наші новини у Facebook і Telegram.