A-A+vision

Новини

Назад

Маріуполь приєднався до публічного обговорення пропозицій щодо законопроекту «Конституційне забезпечення децентралізації в Україні» (ФОТОРЕПОРТАЖ)

27 лютого 2020, 15:15
225
Діяльність депутатського корпусу

Сьогодні зранку у Краматорську відкрила засідання Рада розвитку громад та територій при Донецькій обласній державній адміністрації. Цей захід присвячений саме цьому питанню. До професійної комунікації приєдналися віце-прем’єр міністр України – міністр розвитку громад і територій України Денис Шмигаль, голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко, голова облдержадміністрації Павло Кириленко, тощо. За дорученням міського голови Маріуполя Вадима Бойченка інтереси міста представляє на Раді секретар Маріупольської міської ради Степан Махсма. 

Привітав усіх учасників губернатор Павло Кириленко, наголосивши на важливості заходу. «Треба пам’ятати, що мета децентралізації – надати важелі органам місцевого самоврядування. Рухаючись в цьому напрямку, ми повинні чітко дотримуватись Закону. І сьогодні ми працюємо тут, аби обговорити ті аспекти, які  виникають у процесі реформи», - зазначив Кириленко. 

Як підкреслили учасники обговорення, вже чотири рази Законопроект повертали на доопрацювання, бо виникає багато різних думок та поглядів у представників муніципалітетів. «Але всі сходяться на тому, що місцеве самоврядування повинно мати достатньо повноважень і держава не повинна впливати на них. Але не всі питання можуть бути вирішені на місцях. Тому, ми очікуємо від цього обговорення активної участі та надходження пропозицій для створення балансованого контенту», - підкреслив Шмигаль. 

Наразі потрібно наповнити реформу децентралізації сучасним змістом, бо від цього буде залежати майбутнє всієї країни, вважає Андрій Клочко. «Від імені Комітету вітаю із запуском обговорення цього питання. Ми налаштовані на конструктивний діалог, а вже далі почнеться експертний процесс», - підкреслив спікер. 

Подякував за дискусійний майданчик і секретар Маріупольської міської ради Степан Махсма. «Дуже позитивно, що ми можемо донести наші пропозиції до Міністерства регіонального розвитку. Раніше такого майданчику не було. Безумовно, складно буде врахувати бачення кожної громади, про те потрібно вносити вже запропоновані зміни та рухатись вперед», - сказав Махсма. 

Сьогодні зможуть висловитися з цієї теми представники різних адміністрацій, інститутів громадянського суспільства, асоціацій усіх рівнів, науковці та штаб ООС.