A-A+vision

Новини

Назад

Маріуполь приєднався до проєкту «Відкриті дані»

17 лютого 2020, 11:09
128
Суспільство

Маріупольська міська рада разом із Міністерством цифрової трансформації та Eurasia Foundation підписали тристоронній Меморандум про співпрацю в межах реалізації проєкту щодо відкритих даних у місті Маріуполь. Програма спрямована на підвищення прозорості, відкритості та доступності нового муніципалітету.

Мета співпраці – розвиток політики відкритих даних міста на всіх рівнях. А саме: аудит відкритих даних та вдосконалення нормативної бази; розвиток технічної інфраструктури та створення порталу відкритих даних; професіоналізація службовців з оприлюднення та використання даних, а також співпраця з бізнесом, громадськістю, медіа та формування open data-спільнот.

Реалізація проєкту дасть маріупольцям більше відкритих міських даних. Підвищить прозорість  та підзвітність міської влади, а відповідно – довіру громадян.  А також більше обґрунтованих рішень у формуванні міської політики розвитку громади, корисних сервісів та рішень на основі даних для вирішення щоденних проблем містян. 

Співпраця відбувається в межах програми «Відкриті дані для розвитку міст», яка діє в Україні від 2018 року за підтримки проєкту USAID/UK aid проєкт «Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах/TAPAS».

Зазначимо, що дев’ять міст уже долучилися до цієї програми. За цей час їм вдалося оприлюднити сотні корисних для громадськості та бізнесу наборів, ухвалити нормативну базу, реалізувати 12 проєктів на основі відкритих даних, провести низку міських хакатонів, приєднатися до Міжнародної хартії відкритих даних. А найголовніше – підвищити прозорість та підзвітність міської влади, встановити якісний діалог зі своєю громадою та покращити якість прийняття управлінських рішень.