sitemapvision

Новини

Назад

Маріуполь перше місто України, яке затвердило програму «Стоп-наркотик»

24 грудня 2019, 13:31
971
Суспільство, Сесії міської ради

Сьогодні на сесії Маріупольської міської ради депутати затвердили цільову програму «Стоп-наркотик» до 2021 року. Дане питання є актуальним для міста. Про це свідчать дані опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг» в 2019 році. На думку опитаних жителів, питання наркоманії входить до ТОП-5 головних проблем Маріуполя.

 «У Маріуполі зростає інтенсивність поширення наркотичних засобів та психотропних речовин за допомогою Інтернет та різних соціальних мереж. Щороку робить їх доступними для молоді та підлітків.   У місті зростає кількість реклами щодо їх реалізації у вигляді нанесених на фасаді будівель інтернет-адрес. Таку рекламу розміщують біля шкіл та інших закладів освіти. Ситуація, яка склалась на сьогодні,  у сфері обігу наркотиків, незважаючи на комплекс запобіжних заходів, остається складною, а рівень поширення наркоманії - високим», - зазначив  директор департамента по вопросам безопасности и предотвращения коррупции Григорий Березун.

Тому за дорученням міського голови, департаментом спільно з центральним відділом поліції розроблена міська цільова програма «Стоп-наркотик» до 2021 року.  Орієнтовний обсяг фінансування - понад 3 млн грн. Конкретні її обсяги будуть визначатися згідно з рішенням сесії міської ради при формуванні бюджету на відповідний рік.

Програма визначає систему заходів, спрямованих на профілактику та протидію поширення наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів та психотропних речовин.  

Серед напрямків роботи - організація навчальних тренінгів, впровадження механізму взаємодії з поліцією, створення соціального патрулю, навчання волонтерів програми «Ліга майбутніх поліцейських». А також проведення медичних оглядів учнів та психологічних бесід, реалізація проекту «Шкільний офіцер поліції»,  популяризація серед молоді здорового та безпечного способу життя, культури здоров’я, спорту.  Впровадження онлайн інструментів для отримання інформації про наркопритони та появи надписів щодо місць його продажу.

«Маріуполь  - єдине місто в Україні, яке прийняло рішення впровадити програму, спрямовану на боротьбу з поширенням наркотиків. Ми повинні захистити наших дітей від них. Громада Маріуполя проти поширення наркотиків. Ми будемо робити все можливе і неможливе, надавати для цього технічну та матеріальну допомогу поліції», - підкреслив міський голова Вадим Бойченко.