vision

Новини

Назад

Маріуполь було успішно представлено на конкурсі «Дієва громада»

23 жовтня 2020, 11:21
228
Суспільство, Медицина

Наше місто здобуло перемогу у номінації «Інновації у сфері медицини». Всього у конкурсі взяли участь 700 громад з усієї України.

Протягом останніх чотрьох років Маріуполь працює над впровадженням електронних медичних сервісів для мешканців міста. Концепція складається з п’яти компонентів:

  • Медичний портал міста, мета якого надавати інформацію мешканцям про існуючу інфраструктуру медзакладів міста (адреси, контакти, послуги, обладнання, лікарі);   
  • Єдина централізована медична інформаційна система (МІС),  мета якої об'єднати всіх лікарів і пацієнтів в єдиному інформаційному середовищі, трансформація медицини в цифрове поле, інтеграція та взаємодія з  E-health;
  • Персональний кабінет пацієнта – це єдина точка входу для пацієнтів для перегляду своєї медичної інформації з авторизацією через id.gov.ua.
  • Чат-бот Марта, мета якого надання актуальної інформації у медичній сфері для кожного пацієнта, аналіз інформації щодо медичної грамотності пацієнтів та задоволеності наданими послугами.
  • Сервіси на основі даних, мета цього компоненту надати інструменти для аналізу накопичених даних в МІС. Реалізується в двох напрямках: аналітика для керівного складу про актуальний стан медичної сфери міста та для жителів (на базі відкритих даних) задля підвищення рівня прозорості та доступності інформації.

«Впровадження електронних сервісів стало каталізатором для підняття ІТ-інфраструктури лікарень на якісно новий рівень. У кожному медзакладі міста побудована локальна керована комп’ютерна мережа, проведене оснащення лікарів комп’ютерною технікою, також всі заклади приєднані до єдиної муніципальної локальної мережі. Реалізація таких інновацій суттєво підвищила рівень надання медичних послуг у місті. На сьогодні електронні сервіси працюють та доступні для кожного мешканця міста» - розповів директор департаменту ІТ міської ради Дмитро Істомін.

Конкурс «Дієва громада» є першим етапом оцінки цифрової трансформації міст та областей задля написання майбутньої стратегії цифрової трансформації регіонів. Організатори - Міністерством цифрової трансформації України у співпраці із Програмою «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що впроваджується Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge за підтримки Швейцарії.