Новини

Назад

Маріуполь 2030: у Маріуполі розпочався інвестиційний форум

03 вересня 2021, 11:44
4202
Суспільство, Економіка

У «Мультицентрі» розпочався Форум «Маріуполь 2030. Великі інвестиційні можливості». Захід об’єднав українських та міжнародних експертів, підприємців, громадських діячів та державних управлінців. Першим виступив мер Вадим Бойченко.

Міський голова розпочав з розповіді про те, як Маріуполю вдалося за п’ять років зробити значний ривок уперед у своєму розвитку. Серед складових формули успіху – чітка Стратегія, прозорість та ефективне використання бюджету.

«У 2017 році ми прийняли першу реальну Стратегію розвитку міста. Це прикладний документ, який ми розробили разом з громадою. Стали найпрозорішим та найбільш відкритим містом України. Впровадили нову формулу для бюджету – 60 на 40. Де 60% утримання, а друга цифра – бюджет розвитку. Ці кейси відкрили Маріуполю двері до зовнішніх інвестицій», - зазначив Вадим Бойченко.

Вадим Бойченко наголосив, сьогодні формується нова візія майбутнього міста. У її основі – розвиток туристичного потенціалу, медицини та IT-сектору. Серед ключових проєктів, які стануть драйверами змін – будівництво лікарні третього рівня, нового аеропорту та бетонної дороги.

«Нова лікарня з університетським кампусом відкриє нові можливості для якісного лікування жителів всього регіону та залучить тисячі студентів. Вона створить новий напрямок - медичний туризм. Реконструкція набережних розкриє туристичний потенціал. Проте все це стане можливим лише за умови будівництва нового аеропорту, який відкриє місто всій Україні», - заявив мер.

У свою чергу, секретар Національної інвестиційної ради Леван Варшаломідзе презентував присутнім ключові елементи перетворення Маріуполя у туристичний центр країни. За його словами, 63% інвесторів звертають увагу на туристичну привабливість міста. Серед ключових проєктів - відбудова історичної частини, як культурного центру, перетворення Приморського парку на європейську функціональну зелену розважальну зону. При цьому планується з’єднати  набережну з центром. Також у планах – розвиток університетів та «гастрономічного» Маріуполя.

Перший заступник голови Донецької ОДА Ігор Мороз розповів про інвестиції в інфраструктуру області. На сьогодні, це 235 проєктів у різних сферах: освіті, медицині, культурі та спорті. Всі вони реалізуються за підтримки іноземних інвесторів та програми Президента України «Велике будівництво».

Серед інших спікерів, які виступили – бізнес-омбудсмен Марчін Свенчицький та член Наглядової Ради Анатолій Долинний. Після чого відбудеться дві сесії. Перша – «Маріуполь майбутнього - Інвестиційні можливості», під час якої учасники обговорять питання залучення інвестицій. Тема другої сесії – «Законодавчі зміни необхідні для зростання інвестицій у місто». Це дискусія щодо концесії у сфері охорони здоров’я, безпеки економічної діяльності для інвесторів.