sitemapvision

Новини

Назад

Ксенія Сухова розповіла про досвід Маріуполя у протистоянні домашньому насильству

16 вересня 2021, 16:50
316
Суспільство

У Маріуполі системно борються з домашнім насиллям. Місто стало одним із перших в Україні, яке розпочало співпрацю з міжнародними організаціями у вирішенні цієї проблеми. Про це розповіла секретар Маріупольської міської ради Ксенія Сухова на форумі «Превенція та протидія домашньому насильству».

Захід проходив у Києві та був організований Програмою ООН із відновлення та розбудови миру. На ньому розглядали досвід різних міст та організацій щодо розбудови системи попередження та реагування на домашнє насильство.

Ксенія Сухова розповіла, що Маріуполь чотири роки розбудовує системи захисту та всебічної підтримки постраждалих від домашнього насильства. У цьому допомагають міжнародні партнери.

За її словами, з 2017 року у місті працює притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства. З 2018 року діє Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги. Вона надає соціальні послуги з консультування, кризового та екстреного втручання, соціальної профілактики.

В рамках співпраці з Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) було відкрито Денний центр соціально-психологічної допомоги. На його базі проводиться індивідуальна та групова робота для дорослих та дітей, надається психологічна та юридична підтримка, інформування постраждалих осіб, соціальна профілактика. З моменту відкриття заклад відвідало понад 560 осіб.

«Наше завдання – своєчасно та докорінно протидіяти домашньому насильству. Підкріплювати принцип нульової толерантності до насилля, що є індикатором зрілості суспільства. Запорукою ефективного вирішення проблеми є співпраця та взаємодія місцевих служб з міжнародними організаціями та громадськістю», -  зазначила Ксенія Сухова.