Новини

Назад

Інформація щодо звернень пацієнтів з захворюваннями органів дихання

06 грудня 2018, 11:28
353
Медицина

Згідно моніторингу пацієнтів КНП «Центрів первинної медико-санітарної допомоги №1-5 м. Маріуполя» зареєстровано зростання звернень з захворюваннями органів дихання. Так, з 19 листопада по 23 листопада звернулося 576 хворих, що на 68 випадків більше ніж за аналогічний період. З 26 листопада по 30 листопада нинішнього року зареєстровано 579 хворих.

Також, відмічається зростання гострих захворювань: гострі бронхіти, гострі ларингіти та трахеїти, пневмонії. Кількість звернень з алергічними захворюваннями (алергічний риніт, бронхіальна астма) залишаються на тому ж рівні.

Згідно моніторингу стаціонарної допомоги на стаціонарному лікуванні з 19.11.2018 по 23.11.2018 зареєстровано 170 пацієнтів (з них 70 дітей), з 26.11.2018 по 30.11.2018 – зареєстровано 150 пацієнтів (з них 52 дитини), що на 20 випадків менше ніж за попередній період.

Зростання захворюваності  органів дихання  пов’язані з різким зниженням температури, погіршення погодних умов та сезонним ростом захворювань вірусної та бактеріальної етіології.

Профілактика захворювань дихальної системи полягає в попередженні розвитку даних патологій. Коли захворювання органів дихання вже виникло, необхідно зробити все, щоб воно протікало якомога легше. У разі виникнення захворювання або підозри на захворювання, необхідно звернутися в КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1-5 м. Маріуполя».

Профілактика захворювань органів дихання включає в себе 3 основні моменти:

1) Первинне спостереження і вплив. По-перше, це здоровий спосіб життя, раціональне харчування, відмова від шкідливих звичок, достатня фізична активність, повноцінний відпочинок і сон, уникнення негативних емоцій, стресостійкість.

Для профілактики інфекційних захворювань органів дихання рекомендовано вакцинація проти вірусу грипу.  На даний момент в Україні зареєстровано дві вакцини для профілактики грипу: «Джісі Флю» (Корея) та «Ваксігрип Тетра» (Франція).

Вакцину «Ваксігрип Тетра» можливо придбати за власні кошти або за кошти організацій чи підприємств в роздрібній аптечній мережі. Вакцинацію здійснюють кабінети профілактичних щеплень КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1-5                     м. Маріуполя» – безкоштовно.

Обов’язковою умовою щеплення є попередній медичний огляд. На 29.11.2018 зроблено 683 щеплення, що складає 61,4% від запланованих.

2) Вторинна профілактика захворювань органів дихання полягає в ранній діагностиці і повноцінному лікуванні вже виниклої патології. Ключовими є своєчасне звернення за медичною допомогою та професійне обстеження з лікуванням і веденням пацієнта. Залежно від генезу захворювання, цим займається сімейний лікар, лікар-терапевт, лікар-пульмонолог, лікар-алерголог, лікар-імунолог, лікар-онколог.

3) Третинна профілактика захворювань органів дихання забезпечується спеціальними установами медичного профілю (курорти, санаторії, пансіонати, профілакторії та інше). Хвороби органів дихання тісно пов’язані з психоемоційним станом, тому для повноцінної реабілітації пацієнтові необхідно забезпечити комфорт, емоційний спокій і рівновагу, зняти стрес і моральну напругу.