A-A+vision

Новини

Назад

Ілона Архангельська: «Програма «Громадський бюджет» допомагає молоді знайти друзів за інтересами»

09 жовтня 2019, 18:20
485
Культура, Громадський бюджет

Автор проекту «Схід Fest» Ілона Архангельська розповіла про те, що маріупольці все більше цікавляться країнами Сходу. Молодь захоплюється музикою, кінематографом та історією Японії, Південної Кореї та Китаю. Вже другий рік поспіль в місті проходить фестиваль східної культури. На цей раз він відбувся за підтримки програми «Громадський бюджет». Перемога в конкурсі програми малих грантів сприяння розвитку культури, спорту, молодіжної політики та туризму дозволила розширити масштаб заходу.

#мрій

Східні країни мені цікаві давно. Культура Індії, Японії, Китаю - відрізняється від України. Для нас це незвично та яскраво. Якщо познайомитися з їх традиціями ближче, то можна знайти багато корисного і мотивуючого. Мені завжди хотілося розширити кругозір молоді, підтримати їх захоплення. Перший захід, де я розповідала про історію Японії, пройшов у 2016 році. Це була невелика виставка в Краєзнавчому музеї. З того часу кількість зацікавлених стала рости. Тоді члени громадської організації «Клуб любителів японської культури» вирішили, що потрібно організувати в Маріуполі тематичний фестиваль.

#обирай

Про програму чула давно, але всерйоз задумалася про участь, тільки прочитавши пост у соціальній мережі. Там детально описувався конкурс і можливості переможців. На жаль, тоді мій проект не набрав потрібної кількості голосів, але це стало приводом уважніше переглянути його. Зібравшись всім клубом «Любителів японської культури», ми обговорили формат фестивалю, країни, про які хочемо розповісти маріупольцям і то, як їх краще презентувати. Подумавши, що фестиваль найбільше підходить напрямку «культура», я звернулася до департаменту культурно-громадського розвитку. Фахівці розповіли мені, як заповнити заявку на участь, допомогли з складанням списку закупівель через систему «ProZorro». Правильно оформлені документи стали важливою частиною презентації мого проекту. І в цей раз він переміг.

#реалізуй

Наша головна мета - залучити молодь до здорового способу життя, дати можливість інтелектуальному і культурному розвитку. Також фестиваль «Схід Fest» став місцем, де можна реалізувати свої творчі ідеї. Підлітки взяли участь в показі косплея та концерті аматорських танцювальних команд. Всього 150 учасників не тільки з Маріуполя, а й передмістя. Всі вони протягом декількох місяців готувалися до виступів - шили костюми, розучували кавер-танці, готували театральні замальовки з участю героїв аніме. За цей час всі учасники перезнайомилися між собою та стали хорошими друзями, адже їх об'єднують спільні інтереси.

Також відвідувачів чекали майстер-класи за східним рукоділля канзаші, робототехніці, орігамі, написання ієрогліфів. Їм пропонували взяти участь у цій чайної церемонії. Під час фестивалю працювала ярмарок товарів аніме, манги і сувеніри різних пам'яток з Японії, Індії, Південної Кореї. Для дітей підготували турнір з сумо в міні-бамперболах. Показові виступи провели команди джиу-джитсу та айкідо.

За чотири години Палац культури «Молодіжний» відвідало більше тисячі жителів і гостей міста.

#змінюй

Наймолодші учасники нашого клубу надихнулися минулорічною перемогою проекту «Фестиваль «Схід Fest»». Побачивши, що Маріуполь різностороннє місто, де кожен може знайти для себе щось цікаве, вони вирішили подати свій власний проект. Він буде спрямований на поп-культуру Східних країн. «Громадський бюджет» доводить, що реалізувати власний проект простіше ніж здається. Для цього потрібне бажання. Головне не сумніватися, а діяти та подавати заяву на участь.

Читайте також наші новини у Facebook і Telegram.