vision

Новини

Назад

Додаток «Доступний Маріуполь» - ваш інформаційний помічник

21 липня 2021, 17:51
352
Суспільство, Соціальне забезпечення

Комунальні послуги, адмін послуги та розваги тепер зібрані в одному мобільному додатку «Доступний Маріуполь». Він економить час і сили на пошуки необхідної інформації. Також враховані всі функції, щоб додатком могли легко користуватися люди з інвалідністю.

Розробник - ГО «Маріупольський IT-кластер». Реалізовано за підтримки USAID в рамках проєкту «Демократичне врядування в Східній Україні».

«У Маріуполі створюються рівні можливості для всіх людей. Разом з громадськими організаціями та соціальними службами ми працюємо над тим, щоб наше місто було доступним і комфортним. Цей додаток ще більше наблизить муніципальні сервіси до жителів», - зазначила заступник міського голови Олена Парамонова.

Завантаживши додаток на Аndroid або iOS, можна знайти адреси аптек, кафе або найближчої зупинки транспорту, знайти вакансії. Також програма допоможе вибрати майстер-класи, записати дитину в чергу в дитячий сад або школу. В особистому кабінеті можна передавати показання лічильників в міські КП, подати заяву на пенсію і залишити відгук про роботу установи. Безкоштовно надаються онлайн консультації юристів і психологів. Всього дев'ять тематичних розділів. У них картки закладів з інформацією про розташування, доступність і графік роботи.

У розділі Сервіси, можна залишити запит на отримання соціальної послуги. А саме: постановка на облік громадян пільгових категорій, соцзахист переселенців, соцдопомогу малозабезпеченим сім'ям та одиноким матерям, субсидії, міські програми соцзабезпечення, призначення і виплата соціальної допомоги та пільг.

«В першу чергу ми сфокусувалися на доступності додатку. Наприклад, є функція озвучування інформації в слух і сурдопереклад. Перед презентацією ми 9 місяців вивчали запити від населення і консультувалися з фахівцями. Навіть після розробки ми продовжуємо працювати і вдосконалюватися. У планах на цей рік продовжувати розширювати функціонал додатка», - розповів один з розробників Станіслав Євченко.

Слід зазначити, курс на доступність Маріуполя підкріплено Меморандумом про розвиток безбар'єрної архітектури. Документ було підписано міським головою Вадимом Бойченком в рамках ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар'єрів». Тому у місті впроваджуються сервіси та реалізуються інфраструктурні проєкти з врахуванням максимальної доступності для усіх жителів. Серед них – школа №26, соціальний офіс «Мультицентр», Соціальне таксі, майбутній плавбасейн «Нептун» та тощо.