vision

Новини

Назад

До Маріуполя доставлена нова ПЛР-лабораторія

19 жовтня 2020, 12:49
646
Суспільство, Медицина, Сесії міської ради

До Маріуполя надійшла нова лабораторія для проведення досліджень на коронавірус методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Найближчим часом фахівці проведуть його налаштування. Вона буде працювати на базі міської лікарні № 4. Про це, на сесії міської ради, розповіла заступник міського голови Ксенія Сухова.

«Лабораторія була одним з «вузьких місць», які нам необхідно було вирішити. Та кількість проб і контактних осіб, які ми обробляємо в даний час, вимагала збільшення лабораторних потужностей. Перед нами стоїть завдання не пропускати жодної контактної особи та нам важливо, щоб люди не перебували довго в провізорному відділенні. Нова лабораторія дозволить вирішити ці питання», - зазначила Ксенія Сухова.

Продуктивність лабораторії дозволяє робити 600 проб на добу. За словами директора департаменту охорони здоров'я Андрія Ремпеля, зараз формується дві спеціалізовані бригади лаборантів, які будуть забезпечувати цілодобову роботу. Співробітники отримають доплату у вигляді 300% до окладу.

Директор міської лікарні №9 Олександр Железняк заявив, що переоцінити значення запуску ще однієї лабораторії неможливо: «Ми дуже раді, що вона незабаром буде працювати. Це значно прискорить процес отримання результатів. Сьогодні, не чекаючи її запуску, ми уклали договір з приватними структурами і проводимо до 60 досліджень щодня».

Міський голова Вадим Бойченко підкреслив, місто готове до другої хвилі пандемії коронавірусу. За його словами, зараз ключове - це медпрацівники.

«Якщо буде друга хвиля й у нас буде 1800 людей, які потребують допомоги, нам необхідно буде збільшити оборотність койко-місць. Для цього потрібна лабораторія, кисень. Але ключове - це люди. Важливо мати повагу до лікарів, медсестр, які борються з цією хворобою. Ніхто з них не відмовився продовжувати працювати в такий складний період. Вони кожен день захищають наше життя та здоров'я», - сказав мер.

Читайте також наші новини уFacebook та Telegram.