A-A+vision

Новини

Назад

Декларація з лікарем - гарантія отримання необхідної медичної допомоги

01 червня 2020, 14:04
149
Суспільство, Медицина

Маріупольці продовжують підписувати медичні декларації. Наприклад, в Центрі первинної медико-санітарної допомоги №3 з 80 тисяч обслуговуючих пацієнтів, порядка 50 тисяч уклали договір з лікарями.

«Однак є жителі, які до сьогодні не оформили декларацію. У нашому центрі це майже 30%», - розповідає головний лікар ЦПМСД №3 Олександр Лазаренко.

За його словами, декларацію необхідно укладати. При її відсутності лікар не може виписати лікарняний лист, або оформити «доступні ліки». Крім того, не має можливості оформити хворого через електронний запис. Таким чином, пацієнт може отримати допомогу у «вузького» фахівця лише в екстреному випадку.

«Декларація - це гарантія отримання необхідної допомоги. Головне, що пацієнт, який потребує госпіталізації та стаціонарного лікування, зможе отримувати безкоштовні види послуг та лікування. Це стосується і препаратів, і лікування. Якщо не буде декларації, йому доведеться все робити за свій рахунок», - пояснив доктор.

Крім того, оформивши декларацію можна отримати доступ до свого «Особистого кабінету». Там кожен може ознайомитися зі своєю амбулаторної картою. Основне - побачити графік роботи свого сімейного лікаря і записатися на прийом.

Олександр Лазаренко підкреслює, медреформа дала позитивний результат. Пацієнти, за його словами, мають більш легкий доступ до лікарів, можливість вибору. У адміністрації з'явилася можливість оплачувати роботу медперсоналу в залежності від їх завантаженості.

Читайте також наші новини у Facebook і Telegram.