A-A+vision

Новини

Назад

Дан старт розробці Стратегії розвитку Маріуполя до 2030 року

28 січня 2020, 18:20
521
Суспільство

У Маріуполі пройшов Форум коаліції громади Маріуполя. У ньому взяли участь міський голова Вадим Бойченко, керівники проектів USAID «Економічна підтримка Східної України» та «Демократичне врядування в Східній Україні», представники муніципалітету, депутати, активні громадяни. На форумі обговорили розробку Стратегії розвитку Маріуполя до 2030 року.

Вадим Бойченко окреслив напрямки, які стануть основою документа. Створення освітнього, медичного та IT-кластерів, розвиток малого і середнього бізнесу, сучасної інфраструктури, спорту, культури та рекреаційних зон.

Ми спільно повинні наповнити ці напрямки конкретними планами та завданнями. Через ці вектори ми будемо розвивати місто, відповідаючи на ключове питання - Яким ми бачимо Маріуполь в майбутньому?
зазначив міський голова.

Вадим Бойченко підкреслив, що сьогодні головний капітал - молодь. Для міста важливо, щоб вони пов'язували своє майбутнє з рідним містом і розвивали його. Тому Маріуполь активно працює над створенням освітнього кластеру. Школи повинні бути «пов'язані» з вузами, а молодь - зі «шкільної лави» будувати професійну перспективу.

У свою чергу, необхідно розвивати і інфраструктуру. У місті повинні з'являтися «об'єкти натхнення», які будуть притягувати молодь. Одночасно, інфраструктура активує розвиток середнього та малого підприємництва.

Все це сформує нову економіку, «нове обличчя» Маріуполя. Тільки від кожного з нас залежить доля нашого рідного міста. Впевнений, разом сформуємо чіткий план розвитку на наступні десять років,
висловив упевненість Вадим Бойченко.

За словами директора проекту USAID «Економічна підтримка Східної України» Майкла Піллсбері, нова Стратегія допоможе залучити інвестиції міжнародних організацій. При цьому, важливо врахувати наступні принципи: побудова зв'язків, необхідність взаємодії та участі, як можна більшої кількості громадян у обговоренні документа.

Директор проекту USAID «Демократичне врядування в Східній Україні» Майкл Стівейтер розповів про те, які можливості Стратегія дає для розвитку міста.

«Ми готові допомогти в розвитку соціальної сфери, медицини, освіти, молодіжної та соціальної політики. Також спільно впроваджувати електронні інструменти», - сказав він.

В ході Форуму консультант USAID Майк Старесеніч розповів про досвід Піттсбурга в питанні трансформації міста від індустріального до постіндустріального. Менеджер з розвитку громад USAID Анатолій Соловйов акцентував увагу на відродженні промислових міст США та Європи.