A-A+vision

Новини

Назад

Археологічна експедиція знайшла цінні знахідки бронзової доби

23 липня 2019, 16:47
755
Суспільство, Освіта

З 29 червня по 18 липня пройшла археологічна експедиція від Маріупольського державного університету. Спеціалісти займалися розкопками курганів бронзової доби (ІІІ-ІІ тис. до н. е.) у селищі Ялта.

Під час роботи дослідили велику ділянку діаметром 40 м і глибиною один метр. Членам експедиції вдалося перевірити вісім поховань доби бронзи (ямна, бабинська і зрубна культури) та одне - раннього залізного віку (чорногорівська культура). До завдань групи також входило залучення першокурсників історичних спеціальностей до науково-дослідницького процесу та здійснення пам'яткоохоронної діяльності.

В результаті роботи знайдено багато різних виробів з кістки, бронзи та кераміки. Найбільш цінною знахідкою став скелет чорногорівця (імовірно кімерійця), похованого у позі вершника.

Керівник експедиції В'ячеслав Забавін пишається роботою команди. За його словами, знайдені речі є дуже унікальними, бо зустрічаються вони в такій місцевості вкрай рідко. Наразі розглядається ідея проведення подальших розкопок з метою пошуку нових історичних знахідок у селищі Ялта.

Читайте також наші новини у Facebook та Telegram.