vision

Новини

Назад

Депутати обговорюють проект, який може підвищити позицію Маріуполя у рейтингу прозорості 100 міст України (ФОТОРЕПОРТАЖ)

20 листопада 2019, 17:03
379
Діяльність депутатського корпусу

На розгляд постійних комісій управління містобудування та архітектури винесло проект рішення «Про затвердження Регламенту роботи геоінформаційної системи міста Маріуполя».

 Як зазначив доповідач, радник міського голови з питань публічності, підзвітності та запобігання корупції Андрій Єфремов, геоінформаційна система розроблена для Маріуполя за фінансової та консультаційної підтримки Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні (EUACI), на основі підписаного влітку 2018 року Меморандуму.  Крім того, EUACI бере на себе зобов'язання з підтримки та розширення функціоналу системи в найближчі 4 роки.

 «ГІС являє собою карту, на якій у доступному та зрозумілому вигляді відображена інформація про рекламні об'єкти, земельні ділянки, нерухомості комунальної форми власності, об'єкти програми соціально-економічного розвитку, інвестиційні проекти.  Користувач може дізнатися, наприклад, який об'єкт нерухомості здається у оренду, побачити актуальну інформацію про земельні ділянки, тощо», - повідомив він.

 Як було відзначено, геоінформаційна система являє собою інформаційний портал, забезпечує збір, зберігання, обробку, аналіз, візуалізацію та надання геопросторових та інших структурних даних.

 Система впроваджена з метою задоволення інформаційних потреб територіальної громади Маріуполя, забезпечення доступу громадян до інформації у форматі відкритих даних, розпорядником якої є Маріупольська міська рада.

 Регламент роботи геоінформаційної системи дозволить забезпечити порядок взаємодії між виконавчими органами, комунальними підприємствами, установами і організаціями.

 Регламентом визначено структуру ГІС, функції уповноважених органів та користувачів системи.  Особливим пунктом значиться безпека роботи системи.  Як було відзначено під час засідання комісій, ГІС забезпечує збереження та захист інформації на всіх етапах роботи.  «Впровадження цієї системи дозволить підвищити позицію Маріуполя у рейтингу прозорості 100 міст України», - підкреслив Єфремов.

 Остаточне рішення щодо цього проекту рішення депутати приймуть на пленарному засіданні.

 До речі, Антикорупційна ініціатива Європейського союзу в Україні, яка фінансується Європейським Союзом та спів-фінансується Міністерством закордонних справ Данії, обрала Маріуполь одним з п'яти міст для реалізації проекту «Міста доброчесності».  Проектом передбачена фінансова допомога у межах муніципального компонента.