Новини

Назад

Маріупольські депутати зустрічатимуть Старий Новий рік у сімейному колі

12 січня 2018, 20:00
455
Діяльність депутатського корпусу

Старий Новий рік - це рідкісний історичний феномен, додаткове свято, яке утворилось через зміну літочислення. Традиція його святкування передавалася з покоління у покоління і дійшла до нас. Маріупольські депутати розповіли про свої сімейні традиції зустрічі цього свята.

Депутат Оксана Радченко говорить, що зустрічати свято буде сімейною вечерею. "Увечері сядемо сім'єю за стіл та відзначимо свято. 14 у ранці чекаємо сусідів, вони зазвичай цього дня приходять до нас посівати. До речі, раніше щедрувати та посівати приходили й колеги по роботі", - ділиться депутат.

Депутат Олег Чеботок пов'язує Старий Новий рік з яскравими спогадами з дитинства. "Старий Новий рік завжди святкую у колі сім'ї. Пам'ятаю, як у дитинстві ходив посівати, а сьогодні до нас приходять наші знайомі, друзі та сусіди. Обов'язково потрібно, щоб ранком 14 січня першим до будинку прийшов посівати чоловік, тоді увесь рік буде добробут, здоров'я у всіх домочадців та благополуччя у сім'ї", - говорить він.

А ось депутат Олександр Ларіонов признається, що років 30 тому свято зустрічав цікавіше та веселіше. З роками традиції міняються, але все таки свято зберіглося. "Традиції святкування цього свята, такі, як і у багатьох маріупольських сім'ях. Сімейна вечеря, спілкування з друзями, у тому числі й по телефону, дзвоню на Західну Україну, бажаю своїм знайомим щастя, здоров'я, благополуччя. На Різдво навіть таким чином виконували колядки один одному. Упевнений, що пройдуть роки, а Старий Новий рік святкуватимуть й далі, адже порушувати традиції - гріх", - вважає депутат.

Представники діючої каденції призналися, що опівночі, як це водиться при зустрічі Нового року, Старий Новий рік не зустрічають. Але цього року свято випадає на вихідний, тому можливе виключення. 

До речі, цього року Старий Новий рік відзначає своє 100-річчя. Саме у 1918 році більшовики прийняли рішення перевести країну на "новий стиль": юліанський календар був замінений на григоріанський. Окрім країн колишнього СРСР, Старий Новий рік відмічають також у Швейцарії, Алжирі, Тунісі, Марокко та Японії.