vision

Новини

Назад

«Жіноче лідерство стає фундаментом розвитку Маріуполя», - Вадим Бойченко

26 листопада 2020, 17:15
997
Суспільство

Міський голова Вадим Бойченко взяв участь у IV Українському жіночому конгресі, який відбувався у Києві. Мер розповів про гендерний баланс на місцевих виборах та поділився досвідом Маріуполя у питанні політики рівності.

«Маріуполь показує добрий приклад гендерного балансу з точки зору рівності. На старті місцевих виборів всі партії витримували гендерний баланс 60 на 40, як прописано законом. По факту ми отримали 30% жінок у міській раді. Це практики, які ми бачимо у Канаді, європейських країнах. Важливо, що вперше в період незалежної України секретарем Маріупольської міської ради стала жінка – Ксенія Сухова», - наголосив Вадим Бойченко.

Мер розповів, що вона п’ять років була заступником міського голови та займалася питаннями соціального захисту та охорони здоров’я. При її управлінні почала системно змінюватися медицина. З’явився перший у місті Кардіосудинний центр. Особливу увагу було приділено здоров’ю жінок та дітей. Отримали розвиток регіональні напрямки – дитяча інфекція, хірургія та травма, дитячий діагностичний центр. Під лідерством Ксенії Сухової Маріуполь розробив чіткий алгоритм дій боротьби з COVID-19.

«Коли розпочалася пандемія вона з числа перших взяла на себе лідерство. Організувала наради з лікарями, інфекціоністами, керівниками медустанов. Сьогодні Маріуполь успішно проходить це випробування. З 600 койко-місць лише 42 заняті. Їх оборотність скоротилася з 40 діб до 10. 50% койко-місць забезпечені киснем. Завдяки цьому було скорочено час перебування пацієнта у лікарні», - розповів міський голова.

Також Вадим Бойченко відзначив Ольгу Пікулу, як яскравий приклад успішної бізнесвумен, яка наразі очолює Центр підтримки та розвитку малого та середнього бізнесу. Він поділився досвідом розвитку медичного, освітнього та IT-кластеру економіки міста. В цих галузях також є високий відсоток жінок та вони займають керівні посади. За його словами, жіноче лідерство стає фундаментом розвитку Маріуполя. "Маріуполь дотримується політики гендерної рівності. На першому місці ставимо професіоналізм, вміння працювати у команді", - зазначив Вадим Бойченко.