A-A+vision

Новини

Назад

«Затишні двори змінюють обличчя Маріуполя», - Вадим Бойченко

17 жовтня 2017, 09:48
1046
Суспільство, Житлово-комунальне господарство

В рамках реалізації Програми підтримки ОСББ міський голова Вадим Бойченко відкрив «Затишні двори», розташовані по проспекту Металургів, 94, вулиці Кронштадської, 13 та Київській, 5, 11/1, 11/3. В поточному році на підтримку ОСББ було виділено 70 млн грн, а на «Затишні двори» - понад 30 млн грн.

«Затишні двори змінюють обличчя Маріуполя. Через ОСББ мешканці залучаються до процесу життєдіяльності міста. Ми сформували у дворі затишну, відповідальну, а головне - активну громаду, яка разом з нами розділила відповідальність за стан житлового фонду. Завдяки ініціативної підтримки мешканців в Маріуполі створено понад 400 ОСББ»,
зазначив Вадим Бойченко.

Нагадаємо, Маріуполь підтримує національну реформу ЖКГ. Щоб не залишати жителів один на один з проблемами, які накопичилися не за один десяток років безгосподарності жеків, міська влада прийняла унікальну Програму підтримки ОСББ. Відповідно до неї мешканці, які стали співвласниками, безкоштовно отримують упорядкований двір та капітальний ремонт одного з конструктивів на вибір.

Маріупольці дякують меру за підтримку. В знак вдячності йому читали вірші та дарували обереги. Колись в занедбаних та сірих дворах, сьогодні заграли фарби, і оселився справжній затишок. Тут з'явилися дитячі майданчики, альтанки, спортивні куточки, лавки, квіткові клумби та заасфальтовані дороги. Тепер у дворі вирує життя - лунає дитячий сміх, а пенсіонери збираються за спілкуванням в альтанках. Таким чином, відроджуються традиції добросусідства.

«Тепер у нас у дворі краса. Він став чистіше і затишніше. Ми дуже задоволені, а жити в ньому стало на багато зручніше», - поділилася мешканка пр. Металургів, 94 Валентина Іванівна.

Ліля також рада змінам. Вона з друзями із задоволенням проводить час на дитячому майданчику вулиці Кронштандської, 13: «Раніше у дворі нічого не було і нам доводилося йти гуляти в парк. Зараз у нас з'явилися гойдалки, і ми з друзями весело тут проводимо час - катаємося та граємо в догонялки. Ми менше стали сидіти за комп'ютером вдома».

Своєю радістю діляться й жителі ОСББ по вулиці Київській. Їх великий двір став «маленьким Діснейлендом» з різними цікавими майданчиками. Ці зміни відобразилися і на сходових площадках, які прикрашають картини, вироби та малюнки на стінах.

Після спілкування з маріупольцями міський голова з кожним головою ОСББ підписав Меморандум про співпрацю. Жителі зобов'язуються утримувати свої двори в чистоті і порядку, а місто на протязі п'яти років буде реалізовувати їх проекти з утримання будинків та благоустрою прилеглих територій.

«Тільки разом ми наведемо в нашому спільному домі порядок!», - підкреслив Вадим Бойченко.