Новини

Назад

«Військове» ПДФО - це кошти, які підтримують громади та родини військових

13 вересня 2023, 15:55
4577
Суспільство

12 вересня у ВРУ зареєстровано законопроєкт № 10037 «Про внесення змін до розділу VI Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України». Він передбачає вилучення з місцевих бюджетів ПДФО від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, одержаних військовослужбовцями. Для бюджетів територіальних громад це втрата 20 млрд гривень у 2023 році і 65 млрд гривень у 2024 році. 

Правління Асоціації міст України виступає проти такого рішення. У своєму зверненні до Уряду зазначають, що вилучення з доходів місцевих бюджетів «військового» ПДФО суттєво вплине на розвиток громад та підтримку оборонної спроможності країни. 

Збереження частини доходів в місцевих бюджетах військового ПДФО необхідне. Саме ці находження допомагають громадам на місцях ефективно розподіляти ресурси, надавати безперебійні якісні послуги жителям та прозоро направляти кошти на підтримку захисників та їх родин. Зокрема, в тому числі цим коштам, маріупольські переселенці отримують підтримку по всій країні через мережу центрів «ЯМаріуполь» та захищаються їх інтереси в евакуації. Тому військове ПДФО є одним із щитів захисту цивільного населення в його праві отримувати надійну підтримку від органів місцевого самоврядування.

У 2022 році в якості субвенції з міського бюджету на підтримку військових частин ЗСУ Маріуполь направив більше 70 млн грн. На 2023 та наступні роки планується надати допомогу на підтримку ЗСУ у розмірі 382 млн грн щороку. Саме тому, збереження частини ПДФО для місцевих бюджетів - є важливим компонентом підтримки Збройних сил України.